Friday, 31 January 2014

Czy ciebie to nie dziwi?Czy ciebie to nie zastanawia, że już niebawem wybory do parlamentu europejskiego a tutaj cicho? No może nie cicho, ale za mało na ten temat. Jest tyle spraw do omówienia, do opisania, do przedyskutowania, że nie ma miejsc na temat tych wyborów. Nawet w tych tzw. prawicowych, czy niezależnych mediach.
A może, niezależne, to już dzisiaj znaczy, że im nie zależy na tym, na czym zależy jeszcze narodowi?

            Ja nie zamierzam dyskutować na temat tego, czy parlament europejski jest ważną, czy zupełnie nie ważną instytucją. Ale o tym, kto się tam ‘wybiera’ i dlaczego, to chyba najwyższa pora, aby poważnie rozmawiać. Po pierwsze te ‘polskie orły’, które się tam wybierają, najpierw muszą być przez nas ‘przegłosowani’. A ponadto, to czy tego chcemy, czy nie, i oni sami i świat cały, będzie ich uważał za reprezentantów Polski i Polaków.
            Chociażby ta ostatnia sprawa powinna nas ‘conieco’ zainteresować. Skoro interesuje nas, kto nas będzie reprezentował na olimpiadzie, czy w pucharze Davisa, to może wypadałoby nam również zainteresować i tą reprezentacją do parlamentu europejskiego, nie uważasz?
            Więc, obudźmy się, bo już najwyższy czas, aby przyjrzeć się i … odrzucić nie tylko trenerów tej reprezentacji, ale i cały, niemalże cały jej skład.
            Zauważ, że ożywiło się i to znacznie, nie tylko w PO, czy PSL, ale także i w SLD i w Ruchu Palikota, czy jak mu tam. Oni już nie tylko pouczają nas, jak mamy żyć, co i kogo kochać, a kogo nienawidzić i odrzucać. Oni, gdybyśmy ich ‘przegłosowali’ z wyższego piętra zaczęliby do nas przemawiać i nas traktować.
            A przecież to są przede wszystkim partyjne śmiecie, partyjni reprezentanci. Oni nie mają prawa nawet podszywać się pod reprezentantów narodu polskiego. Chociażby tylko za to, co dotychczas wyrządzili narodowi i państwu polskiemu. Ale oni, jak się domyślam te krzywdy nam wyrządzone przyjmują, jako swoje osiągnięcia i zasługi dla… no właśnie, dla kogo?
            Jeśli będziemy nadal siedzieć cicho i zajmować się wszystkim innym tylko nie tym, to oni wyfruną do Europy. I to, jak się można domyślać, nawet nie po to, aby reprezentować swoje partie polityczne, ale pewnie głównie, dlatego, aby uciec z Polski. Skryć się przed narodem i przed odpowiedzialnością za swoje dotychczasowe ‘osiągnięcia’ dla Polski i Polaków. Zatrzymajmy ich w tym locie-wylocie, zgłośmy i wybierzmy raczej naszych reprezentantów, reprezentantów narodu polskiego.
            Przestańmy na tych kilka miesięcy podniecać się innymi sprawami, a skupmy swoją uwagę na tym, kto powinien i może, a kto nie może i nigdy już nie powinien reprezentować nawet swojej partii politycznej, a nie tylko narodu i państwa polskiego.

No comments:

Post a comment