Wednesday, 14 September 2016

Jak p. Michał Rachoń rozjechał czołgiem Borysa Budkę :)http://vod.gazetapolska.pl/14246-jak-michal-rachon-rozjechal-czolgiem-borysa-budke


Mój komentarz:
Bardzo trafny i dobrze dobrany termin - rozjechał go czołgiem - !!!!
To jest przykład, jak przeprowadza się tzw. dyskusje nawet w odnawianym TVP Info. Brak elementarnej kultury zarówno u p. Budki jak, niestety i u p. Rachonia. Nie ma żadnego wzajemnego szacunku między tymi osobami. Jedyną metodą ich działania jest przerywanie swojemu rozmówcy i klepanie swoich opinii. Jak w tym chaosie informacyjnym, a właściwie dezinformacyjnym, zwykły człowiek ma odkryć prawdę?
To po prostu skandal, żeby takie programy były prowadzone w TVP Info.
Tutaj widz-obywatel musi dowiedzieć się prawdy, bo gdzie indziej jej nie znajdzie. P. Rachonia zachęcam do zapoznania się z regułami dyskusji, jakim hołdują Szwedzi, zwykli Szwedzi w codziennych zwykłych dyskusjach. Przestrzegania tych zasad musimy oczekiwać także w TVP Info.
Jedna osoba mówi, druga słucha. Po każdej wypowiedzi może być, a nawet musi być cisza, chwila przerwy na myślenie, na zrozumienie, przede wszystkim dla widza-obywatela. Potem zabiera głos druga osoba, spokojnie jasno i stanowczo i nie pozwala sobie przerywać. Przerywanie komukolwiek, nawet złoczyńcom nie może mieć miejsca. To jest metoda p. Olejnik.
Oczywiście, prowadzący program ma prawo a nawet i obowiązek przerwać swojemu gościowi i poprosić go stanowczo, aby odpowiedział na jego pytanie, raz i drugi. A kiedy rozmówca unika odpowiedzi, wtedy mówi się do niego bardzo grzecznie – Szanowny panie, jest pan gościem mojego programu, prosiłem pana już dwukrotnie o odpowiedź na moje pytanie, pytam więc po raz trzeci, jeśli mi pan nie odpowie, to będziemy musieli się rozstać, bo ja jestem tutaj gospodarzem a pan tylko gościem, którego zaprosiłem, aby mu zadać kilka pytań.
Koniec kropka.
Jeśli zapraszamy złoczyńców, zdrajców i manipulantów do dyskusji, to musimy ją tak poprowadzić, z pełną kulturą, aby wszystko było jasne i aby zwykły widz-obywatel mógł z łatwością zrozumieć i odkryć prawdę.
Przeciwnika trzeba umieć pokonać kulturą a nie czołgiem!
 

1 comment:

  1. Prawdopodobnie kultura dyskutowania Szwedów bierze się z ich moralnego upadku. Jak dyskutować z kimś,kto zaczyna dyskusję od nazwania przeciwnika złoczyńcą i zaprzańcem.

    ReplyDelete