Thursday, 22 September 2016

Mam z tym problem„Nie daj się zwyciężyć złu,
ale zło dobrem zwyciężaj”
św. Paweł
Z pierwszą częścią tego apelu św. Pawła nie mam większy kłopotów, ale z drugą to mam już poważny problem.
Weźmy kilka przykładów.
Mamy w Polsce wielu złoczyńców, zdrajców i złodziei, którzy zniszczyli Polskę i Polaków w czasie swoich rządów. Jak, my, jako naród mamy dzisiaj z nimi postąpić? Nawet przebaczyć im tych win nie potrafię, bo oni nadal postępują, jako złoczyńcy i zdrajcy, jako antypolacy.
W jaki sposób zastosować do nich można i trzeba drugą część apelu Pawłowego?

A przecież wśród nich są także osoby odpowiedzialne za tragedię narodową w drodze do Katynia, za śmierć prawie 100 osób, w tym wielu wybitnych Polaków.
Na razie wszyscy są bezkarni i poczynają sobie tak, jakby się nigdy niż złego nie stało, jakby byli niewinni. A przecież wiemy, że są winni. Bo zło, które wyrządzili widoczne jest gołym okiem.
Mam nadzieję, że dosięgnie ich sprawiedliwość w sądach, bo przecież po ludzku patrząc, pewnych win tak darować miłosiernie nie można, nie potrafimy, a może nawet i nie wolno nam tego robić. Kara doczesna w pewnym zakresie może przecież zmniejszyć ich karę w życiu wiecznym, więc nie można jej lekceważyć. A ponadto, znowu po ludzku patrząc, bezkarność rozzuchwala, zachęca pewnie do dalszych działań w tym samym kierunku.
Popatrzmy zresztą, czy wśród tych złoczyńców, zdrajców i złodziei sprzed kilku lat znalazła się przynajmniej jedna osoba, która czuje się winna, która przeprosiła naród za swoje czyny, za czyny swoich kolesiów? Nie wiem, patrzę z daleka, więc może ich nie widzę, może gdzieś są.
Może powinniśmy do tych ludzi wystosować jakiś apel – opamiętajcie się, już dość zła wyrządziliście Polsce i Polakom, przestańcie być wrogami Polski i Polaków, nawróćcie się, przypomnijcie sobie hasło – Polak, Polakowi bratem, nie psubratem, ale bratem.
To jest może krok pierwszy z naszej strony. Ale, co dalej?
Modlitwa, modlitwa i modlitwa. Ale, co dalej?
Są też nadal aktywni inni antypolacy, dziennikarze pewnych mediów, sędziowie, prokuratorzy. Jak powinniśmy im ‘podziękować’ za służbę Polsce i Polakom w minionym okresie, ale i dzisiaj też?
Bo oni też czują się bezkarni i nadal mącą w głowach i w sercach Polakom a nawet wyrządzają im krzywdy.
Każdy z nas może poszerzać liczbę tych bezkarnie buszujących nadal złoczyńców, jak chociażby ostatnio p. Applebaum, żona innego złoczyńcy, p. Radosława hańba-Sikorskiego.
Nie radzę sobie z tymi problemami, więc jeśli i Ty nie radzisz sobie, to zapraszam do lektury pewnego tekstu, która może pomoże nam i naszym aktualnym władzom w Polsce podejść właściwie do tych problemów.
Oto ten tekst:

1 comment:

  1. Może ludzie władzy nauczyli się stosować to słynne powiedzenie na opak - starają się dobro złem zwyciężać i jak widać dobrze im to idzie.
    Też uważam, że zło nigdy ''dobrem'' nie może zwyciężyć.

    ReplyDelete