Wednesday, 14 September 2016

P. Prof. Andrzej Nowak: Granie na europejskich kompleksach Polaków już nie działa. I bardzo dobrze. "Głos Polski w PE był głosem w obronie zdrowego rozsądku"„To Zachód stracił kontakt z Zachodem - z tradycją i podstawowymi wartościami, które zbudowały europejską siłę i znaczenie w gospodarce światowej. Dzisiaj to znaczenie spada w sposób dramatyczny - a dzieje się tak, ponieważ elity kulturalne i polityczne kompletnie nie radzą sobie z rzeczywistością. Jeśli kraje nowej Europy szukają na własną rękę rozwiązań tego problemu, odwołując się do źródeł Zachodu, któremu tak wiele zresztą zawdzięczamy, to myślę, że dzięki temu możemy pomóc samemu Zachodowi odnaleźć siebie”.

To, że my inicjujemy te rozmowy - cóż, najwyraźniej przyszła nasza kolej, nie ma się czego wstydzić”.http://wpolityce.pl/polityka/308274-nasz-wywiad-prof-nowak-granie-na-europejskich-kompleksach-polakow-juz-nie-dziala-i-bardzo-dobrze-glos-polski-w-pe-byl-glosem-w-obronie-zdrowego-rozsadku


Mój komentarz:
Nie mówmy o elitach, bo to śmieszne i bolesne zarazem. Dopuściliśmy i tolerujemy gamoni, czyli ludzi, którzy sami niewiele potrafią i jednocześnie nie chcą bądź nie potrafią słuchać innych, mądrzejszych od siebie. Z takim problemem, któremu na imię gamoń mamy zresztą wszędzie do czynienia.
Bo gamoń momentalnie przeradza się w złoczyńcę, zdrajcę lub złodzieja.
 

No comments:

Post a Comment