Friday, 9 September 2016

Szkoła, ale jaka?http://www.pch24.pl/szkola--ale-jaka-,45835,i.html
Mój komentarz:


Uważam, że edukacja i media oraz Kościół i rodzina mają ogromny wpływ na rozwój i wychowanie człowieka. Stąd tymi dziedzinami życia powinni się zajmować wybitni znawcy tych problemów. Czy tacy ludzie właśnie są teraz w ministerstwie edukacji, w ministerstwie kultury, w mediach publicznych i w Kościele? Mam wielkie co do tego obawy. Musimy przecież zbudować niemalże od podstaw polską, patriotyczną edukację, polskie patriotyczne media. Tu nie chodzi o jakieś zmiany, ulepszenia itp. I jeszcze czas. Właśnie tutaj gdzie kształtujemy i kształcimy nowego człowieka czas jest bardzo ważny.
Wydaje mi się, że 1 rok mamy już stracony, czyli jeden, nie przepraszam, nie jeden, ale jedenaście roczników mamy już zubożonych, na razie tylko po jednym roku. A, co będzie dalej?
Moim zdaniem należy jak najszybciej i jak najstaranniej dobrać ekipy, które zajmą się tymi dziedzinami, kompetentnych ludzi, mających wizję nowego od podstaw systemu edukacji i mediów publicznych.
Bo czas biegnie a naród marnieje w oczach. Gdy tymczasem, to nie żadna partia, ani koalicja, ale właśnie naród może uratować i odbudować Polskę na nowo. Potrzeba mu tylko światłych i godnych zaufania przewodników, ministrów, czyli sług.
 

No comments:

Post a Comment