Wednesday, 26 October 2016

Media patriotyczne i media antypolskieZ Bożą pomocą,
prawdą, dobrem, pięknem,
mądrością i odwagą
można pokonać każde zło

Media w Polsce podzielę na dwie grupy – media patriotyczne i media antypolskie. Inne, jeśli istnieją, to nas tutaj nie interesują.
Media patriotyczne, to dla przykładu, Telewizja Trwam, Radio Maryja, Telewizja Republika i TVP przyszłościowo, bo na razie jeszcze nie.
Media antypolskie, to TVN, Polsat, „GW” i im podobne.
Uwagę naszą skupimy na TVP, bo wszystkie inne są w miarę ustabilizowane.

P. Jacek Kurski został powołany na stanowisko prezesa TVP, jak rozumiem z zadaniem odzyskania tych mediów dla narodu. Jeśli tak zostało to zadanie sformułowane, to jest to sformułowanie nieszczęśliwe, z dwóch powodów. Po pierwsze, naród jest podzielony i to wyraźnie na patriotów i na antypolaków, więc i TVP powinno być podzielone, aby służyć jednym i drugim Polakom. A, po drugie, przecież dobrze wszyscy wiemy, że antypolacy mają już swoje media. Są to właśnie te media antypolskie. I jest ich wystarczająco dużo.
Więc, co, więc jeszcze mamy im ‘użyczyć’ do wyniszczania Polski i Polaków kawałek TVP???
Proponuję, aby wreszcie przestać się troszczyć (a może bać) o antypolaków, a zacząć się wreszcie troszczyć o całą resztę narodu polskiego!
Oczywiście antypolacy bardzo chętnie będą i już od dawna korzystają z ‘gościnności’ TVP. Bo przecież nie wystarczy im tego, że mącą w głowach antypolakom. Oni muszą nade wszystko mącić jeszcze w głowach tej całej reszcie narodu polskiego. Do tego jest im potrzebne TVP. To jest oczywiste i zrozumiałe. Tylko, tylko, czy nam, patriotom, niby to patriotom, wolno się na to godzić?
Udział antypolaków w programach publicystycznych TVP (i TV Republika) to nadawanie im i ich poglądom rozgłosu i zaciemnianie prawdy. I to jeszcze za nasze pieniądze. Można też odnieść wrażenie, że redaktorom tych programów bardzo zależy na skandalach, ośmieszaniu i kompromitowaniu antypolaków. A tymczasem ich głównym zadaniem powinna być troska o to, aby odbiorcy tych programów docierali do prawdy a nie przesiąkali fałszami i manipulacjami.
Ponadto odbiorcy tych programów powinni się uczyć z nich kultury prowadzenia dyskusji a nie chamstwa i lekceważenia osób biorących udział w dyskusji.
Odbiorcy muszą być dla mediów patriotycznych ważniejsi niż ‘goście’ biorący udział w tych programach.
Czego normalne społeczeństwo, normalni ludzie, nie degeneraci, nie antypolacy, oczekuje od mediów?
Prawdy, prawdy i jeszcze raz prawdy, zamiast fałszu i manipulacji. A potem dobra zamiast zła. Piękna zamiast brzydoty. I mądrości zamiast głupoty.
Gdzie ci ludzi, ci jeszcze normalni Polacy mają szukać tych dóbr doczesnych?
W mediach antypolskich tego nie znajdują.
A w mediach patriotycznych jeszcze w niedostatecznym stopniu. Owszem, w Telewizji Trwam i w Radiu Maryja je znajdują. W telewizji Republika w dużo mniejszym stopniu, bo tam do dyskusji na aktualne tematy, obowiązuje jeszcze zasada pluralizmu, więc zaprasza się i patriotów i antypolaków.
P. Kurski też ogłosił, że ta zasada będzie obowiązywać w TVP. I obowiązuje, więc pytam raz jeszcze – gdzie jeszcze normalni Polacy, czy Polacy pragnący dowiedzieć się prawdy mogą tę prawdę znaleźć?
A bez prawdy nie odbudujemy Polski. A bez prawdy w mediach naród otumaniony po prostu nie weźmie udziału w następnych wyborach, nawet gdyby one były uczciwie przeprowadzone. Odbudować Polskę mogą tylko Polacy świadomi swych zadań, ufający władcom i znający prawdę o otaczającej nas rzeczywistości.
Do odbudowania Polski nie wystarczy 40-45% poparcia dla sił patriotycznych. Do odbudowania Polski potrzebne jest, jak je nazwał w swoim czasie Prymas Tysiąclecia, nowych ludzi plemię. Aby to plemię pojawiło się wreszcie na ziemi polskiej potrzeba wielkiego wysiłku. Potrzeba patriotycznych mediów, patriotycznej edukacji i duchowego wsparcia Kościoła katolickiego.
Polakom dzisiaj potrzeba, obok reform gospodarczych, więcej prawdy niż fałszu i manipulacji, więcej dobra niż zła, więcej piękna niż brzydoty, więcej mądrości niż głupoty i więcej odwagi niż strachu.
Z mediami sprawa wydaje mi się najprostsza.
Nie ma żadnego pluralizmu w mediach patriotycznych, przede wszystkim w TVP. Wszyscy antypolacy, złodzieje, zdrajcy, złoczyńcy i wszelkiego rodzaju szmaty mają swoje antypolskie media i tego im wystarczy, aż nadto.
W mediach patriotycznych, przede wszystkim w TVP, nie ma miejsca dla antypolaków, złodziejów, zdrajców, złoczyńców i szmat, tu jest miejsce jedynie dla polskich patriotów, dla prawdy, dobra, piękna i mądrości.
I w ten sposób zapewnimy w Polsce pluralizm w mediach, ale nie, jak to utrzymuje p. Kurski jedynie w mediach patriotycznych, tylko po prostu w całych mediach.
Z edukacją patriotyczną jest już dużo trudniej. I nie wygląda to dzisiaj najlepiej, nawet w słowach i deklaracjach. A najtrudniej jest z odbudową ducha narodu polskiego. Dlatego, najwyższa już pora, aby tym zadaniem zajął się Kościół katolicki w Polsce. Naród, a szczególnie naród polski, potrzebuje także duchowego kierownictwa.

2 comments:

 1. Naród pragnie prawdy. Oto dwie.
  1. Bóg istnieje tylko w umysłach wierzących.
  2. Kościół jest szkodnikiem społecznym ,szerzącym WIELKIE KŁAMSTWO.

  ReplyDelete
 2. Panie autor, to Pan jest:
  antypolakiem, złem, brzydotą i kłamstwem. I do tego jest Pan złodziejem, zdrajcą, złoczyńcą i wszelkiego rodzaju szmatą.
  No to miłego dnia

  ReplyDelete