Monday, 14 November 2016

Jeszcze kilka propozycji do programów szkolnychCzego Jaś i Małgosia się nie nauczą,
tego p. Jan i p. Małgorzata nie będą umieć.

O jednej już pisałem, więc tylko wspomnę – nowy przedmiot – Kultura polska (zob. http://www.eczyzo.com/2015/12/kultura-polska.html). Natomiast w miejsce gry w szachy i nauki programowania proponuję zatrudnić w szkołach, już od podstawowej, trenerów od piłki nożnej i siatkówki. O grze w szachy i o nauce programowania a nawet o komputerach w szkołach też już pisałem
Dlaczego proponuję te sporty a nie inne. Jednym z powodów jest to, że są to sporty zespołowe. Zniszczyć, podłożyć świnię, poniżyć, lekceważyć, przeszkadzać, zazdrości, to wszystko już umiemy. Nie umiemy natomiast ze sobą współpracować, wspierać się wzajemnie, budować dobro. Myślę, że te zajęcia nie tylko sportowo, ale i społecznie są nam Polakom bardzo potrzebne.
Jeśli to można realizować w ramach zajęć pozalekcyjnych, to proszę bardzo, nie mam nic przeciwko temu. Ale naprawdę warto potraktować to poważnie, bo oprócz tego potęga Polski w piłce nożnej i w siatkówce też jest nam bardzo potrzebna.
A uczyć dobra trzeba już od małego Jasia i Małgosi. Wtedy i p. Jan i p. Małgorzata będą umieć i grać i współpracować z innymi w różnych dziedzinach naszego życia.

No comments:

Post a comment