Saturday, 12 November 2016

Potrzebne są … nowe celePrzepraszam, to nie mój pomysł, to pomysł zapożyczony od p. Witolda Gadowskiego. Ale jest mi bardzo bliski i na czasie, więc spróbuję go nieco przybliżyć.

Dobra zmiana, moim zdaniem nie czuje się najlepiej. Marzy się nam lepsza zmiana. Mój pomysł był i jest taki, aby ją ubogacić lepszą wymianą. Minął już rok, więc chyba wiadomo, co potrafi a czego nie potrafi p. min. Gliński, p. min. Radziwiłł, p. min. Zalewska, p. min. Waszczykowski oraz p. prezes Kurski i im podległych kilku wiceministrów. Jest jeszcze kilka osób w obecnym rządzie, którzy wymagają od nas, od obywateli pewnej opieki. Myślę, że do nich należy także, może to wielu zdziwić, p. Mateusz Morawiecki. Zbyt dużą ma władzę i zbyt dużo zadań do wykonania, a pomocnika ma m.in. w osobie p. wicepremiera Glińskiego i p. min. Zalewskiej.
Do tego ubogacania dobrej zmiany dołączyć chyba trzeba jeszcze zadanie – nowe cele. Według propozycji p. Witolda Gadowskiego to zadanie rozbija się na dwie części. Najpierw zwolnić trochę cel więziennych, przede wszystkim zwolnić p. Miernika, a potem zająć się umieszczaniem w celach więziennych wrogów Polski i Polaków, czyli antypolaków. Przypominam sobie, że p. prof. Krystyna Pawłowicza zwracała wielokrotnie już uwagę, że mamy odpowiednie prawa, czy nawet fragmenty w Konstytucji, które mówią o karaniu za działalność na szkodę Polski, ale jakoś nasze nowe, ciągle jeszcze młode władze nie wiedzą o tym, albo nie potrafią z tych narzędzi korzystać. Stąd mamy takie rozpanoszenie, bezczelność, wrogość i … nadzieję bezkarności.
Pora się tym zająć.
Przy okazji, również p. Roman Kluska w wywiadzie dla www.wpolityce.pl (zob. http://www.eczyzo.com/2016/11/p-roman-kluska-traktuje-to-wyroznienie.html) zwraca uwagę na pilną potrzebę zmian prawa dotyczącego przedsiębiorców. P. Barbara Bubula kilka dni temu proponowała, aby przetłumaczyć niemieckie prawo odnośnie mediów obcokrajowych a p. Roman Kluska podaje podobne rozwiązanie – przetłumaczyć odpowiednie prawo obowiązujące w Wielkiej Brytanii.
Do roboty, nasi władcy, bo czas leci. A pomysłów w Polsce nie brakuje na ulepszanie dobrej zmiany. Warto posłuchać jeszcze takich ludzi, jak p. Janusz Szewczak, czy p. Leszek Sosnowski i odważnie realizować wszystkie dobre postulaty, a nie tylko swoje własne.

No comments:

Post a comment