Friday, 2 December 2016

„Już niedługo dogonimy … Niemcy”A ja proponuję, aby nikogo nie doganiać a tym bardziej Niemców. Niech Niemcy żyją sobie po niemiecku, Francuzi po francusku. A my, Polacy, wróćmy na polskie tory i uczmy się na nowo żyć w Polsce po polsku. I jeszcze jeden warunek konieczny, aby żyć w Polsce po polsku – podziękować i Niemcom, i Francuzom, i Ruskim i muzułmanom i całej Unii Europejskiej za wszelką pomoc, za wszelkie rady-porady, za wtrącanie się w nasze polskie życie.
Jeśli ktoś chce z nami żyć w przyjaźni, to proszę bardzo. Ale wara od Polski i Polaków. Mamy jeszcze dość własnego rozumu i mamy dość naszych polskich wzorów i tradycji. Nie prosimy nikogo o pomoc, a raczej prosimy o nie ‘interesowanie się’ zbyt troskliwe o nasze losy. My zatroszczmy się o nie sami.
Jest jeszcze jeden warunek konieczny do spełnienia tego celu – my, Polacy, musimy tego naprawdę chcieć – chcieć żyć w Polsce po polsku!
Z Bożą pomocą, prawdą, dobrem, pięknem, mądrością i odwagą można pokonać każde zło i zbudować Wielkie Dobro, Wolną Polskę!

No comments:

Post a comment