Friday, 2 December 2016

SPÓR O GIMNAZJA - p. Jan Pospieszalski "Warto Rozmawiać"http://vod.gazetapolska.pl/14419-spor-o-gimnazja-jan-pospieszalski-warto-rozmawiac


Mój komentarz:
Pani min. Zalewska już dała się nam poznać. Dzisiaj poznaliśmy jednego z wiceministrów. Chciałbym jeszcze poznać grono ekspertów, które brało i bierze udział w opracowywaniu tej reformy. Dlaczego to wszystko dzieje się w ukryciu?
Nie ulega dla mnie wątpliwości, że edukacja polska wymaga poważnych reform. Ale czy ci ludzie, którym powierzono to tak ważne zadanie, to są najwybitniejsi eksperci jakich ma Polska, to tutaj mam wielkie, ogromne wątpliwości.
To doprowadzi do skandalu, mało, może nawet i do wielkiej tragedii, bo rok już upłynął i nie ma jasności ani w tym, jaka będzie nasza edukacja narodowa, jakie będą nasze media patriotyczne i jaki będzie system zdrowia w Polsce.
To są trzy najważniejsze działy naszego społecznego życia, więc w ich reformę powinni być zaangażowani najwybitniejsi polscy eksperci w tych dziedzinach. Wątpię, czy tak jest. Dlatego zachęcam każdego, komu leży na sercu dobro Polski i Polaków, aby przebudzić się i domagać się od rządu, żeby desygnował do rozwiązywania tych problemów innych ludzi, kompetentnych i godnych zaufania.
Nie mamy ani chwili do stracenia, jeśli w Polsce chcemy żyć po polsku.  
 

No comments:

Post a comment