Friday, 6 January 2017

Dobra zmiana vs. Wielkie Zmiany

Czas ucieka, naród czeka,
Polska czeka,
na Wielkie Zmiany!

            Cieszymy się, i ja też się cieszę, że tzw. dobra zmiana dokonała w tym minionym roku wielu zmian i to zmian dobrych. Ale minął już 1 rok, czyli zostało nam jeszcze 3 lata na kontynuowanie tych zmian, dobrych zmian.
            Często jednak nawet gołym okiem widać, a jeśli ktoś nie widzi, to zapraszam do obowiązkowej lektury podanej niżej, która powinna w tym pomóc, żeby zobaczyć, że czasami dobra zmiana to jednak za mało, a bywa i tak, że ta czy inna zmiana wcale nie jest taka dobra.

            Dla przykładu, w takich dziedzinach, jak troska o zdrowie społeczeństwa, jak odbudowa edukacji narodowej, troska o polską kulturę, czy odbudowa mediów patriotycznych, zwanych publicznymi kiedyś, zmiany na dobre są nie tylko mało widoczne, ale moim zdaniem są niewystarczające i za wolne.
W tych wymienionych dziedzinach potrzebne są Wielkie Zmiany.
            Ale dla Wielkich Zmian potrzebni są Wielcy Ludzie, mali już nie wystarczą. Bo tu już nie chodzi tylko o byle jaką zmianę, by coś się działo, coś się zmieniło, załatało się jakieś dziury, wymieniło kilka wadliwych elementów.
            Polska potrzebuje Wielkich Zmian, bo wielkie jest spustoszenie w Polsce dokonane przez minionych władców m.in. w tych wymienionych wyżej dziedzinach.
            Dokonajmy najpierw Wielkich Zmian a potem będzie czas na zmiany też dobre, ale mniejsze.
            Ludzie mali muszą być zatem wymienieni na ludzi wielkich, ekspertów w swoich dziedzinach, zatroskanych o dobro Polski i Polaków. Takich ludzi mamy zarówno w Polsce jak i poza Polską. Trzeba tylko ich wysłuchać i zaprosić do współpracy. Pomocą w tym jest również podana niżej lektura obowiązkowa.
            W każdym państwie są ludzie mali i ludzie duzi. Ludzie mali, to społeczeństwo. Ludzie duzi, to elity tego społeczeństwa. Państwo powinno się troszczyć przede wszystkim o społeczeństwo a elity powinny brać aktywny udział w tych działaniach. Z tym, że elity, to nie są członkowie rządzących partii ani ich poplecznicy, jak to bywało dotychczas w Polsce. Elity współczesnej Polski, naszej Polski, to powinni być godni zaufania eksperci i patrioci, zatroskani o dobro Polski i Polaków, a nie o wyższe słupki dla tej, czy innej partii. Słupki dla partii będą rosły, jeśli tylko społeczeństwo zauważy, zrozumie i zaakceptuje dokonujące się zmiany, Wielkie Zmiany w Polsce.


            Lektura obowiązkowa dla Polek i Polaków, zatroskanych o dobro Polski i Polaków i dla naszych aktualnych władców:


No comments:

Post a comment