Thursday, 5 January 2017

Zacznijmy żyć w Polsce po polsku

Z Bożą pomocą,
prawdą, dobrem, pięknem,
mądrością i odwagą
można pokonać każde zło
i zbudować Wielkie Dobro,
Wspaniałą i Silną Polskę!

            Mam wreszcie w ręku książkę wydaną przez Białego Kruka „Repolonizacja Polski”, ale nie o niej chcę tutaj pisać, za wcześnie, przeczytałem dwa pierwsze teksty dopiero. Chociaż już ten pierwszy tekst p. prof. Witolda Modzelewskiego p.t. „Biznes legislacyjny uniemożliwia funkcjonowanie demokracji”, to szok, to skandal. Czy wiesz, jak tworzy się prawo, ustawy w Polsce? Ja nie wiedziałem. Ale teraz już wiem. To skandal.
            Dodam tylko, że autorką drugiego tekstu w tej książce p.t. „Niech wolni Polacy sami napiszą Konstytucję dla wolnej Polski!” jest …, no zgadnij, kto, no …. Tak, p. prof. Krystyna Pawłowicz!
            Ale wróćmy do naszego tematu.

   Wiele już na ten temat pisałem wcześniej, zob. np. http://www.eczyzo.com/2017/01/nie-tylko-niedziela.html, ale teraz chcę zwrócić uwagę na inne dziedziny naszego polskiego życia. Powodem, że o tym piszę jest tekst umieszczony w blogpress.pl p.t. „Nie kupujcie produktów niemieckich, nie czytajcie ich prasy, nie pracujcie tam u nich!”, zob. http://blogpress.pl/node/23541
            Zgadzam się w wielu miejscach z autorem tego tekstu.
Oczywiście Polka i Polak zatroskani o losy Polski i Polaków, Polak-patriota nie powinien brać do rąk tych szmatławców, gadzinówek, poczynając od „GW”. Ale to jeszcze nie wystarczy. Stanowczo za dużo zła jest także w tzw. naszych mediach. Dzisiaj, 6 stycznia 2017 roku, w tzw. naszych mediach najważniejsze są tylko dwa tematy, dwa problemy, dwie osoby, chyba więc, dwaj wielcy Polacy, … p. Kijowski i p. Petru!
Innych problemów nie ma schodzą na plan dalszy. A przecież nie trudno się domyśleć, że te wszystkie ‘zawieje’ i ‘zamiecie śnieżne’ ostatnich dni starego roku i pierwszych dni Nowego Roku są właśnie po to, aby państwo, naród i władze zajmowały się nie tym co trzeba.
Media również są wodzone za nos, zamiast poszerzać obszary dobra, sieją zamęt i naświetlają zło. Tego zła jest niestety ciągle w nich więcej niż dobra. Jak tak dalej będzie, to odwrócimy się plecami i do ‘naszych mediów’ i będziemy czytać tylko „Nasz Dziennik” i „Niedzielę”, bo na razie tylko tam jest dużo dobra.
nie pracujcie tam u nich’. Ja bym odniósł to również do naszych wybitnych sportowców, piłkarzy, siatkarzy, czy koszykarzy. Wracajcie do kraju, grajcie tylko w polskich drużynach. Rozwijajcie sport w Polsce. Nie wspomagajcie naszych odwiecznych … sąsiadów.
Chyba nie jest wielkim odkryciem, jeśli powiem, że np. p. Robert Lewandowski ma ogromny wpływ nie tylko na wyniki drużyn niemieckich, w których gra, ale również i na podniesienie poziomu piłki nożnej w Niemczech.
Dlaczego nie robić tego w Polsce i dla Polski i Polaków?  
Czy tylko pieniądze mają wartość dla polskiego sportowca?
Byłbym również za tym, aby w polskich drużynach zawodnikami i trenerami, a przede wszystkim na początku, aby trenerami reprezentacji Polski w każdej dziedzinie sportu mogli być i byli tylko Polacy. Żeby Legia nie była Legią Cudzoziemską, tylko rzeczywiście Legią Warszawską.
Będę również namawiał polskie kobiety, polskie dziewczyny, aby zaprzestały uprawiać boks i zapasy. To okropny widok oglądać takie kobiece bijatyki, szczególnie, gdy uczestniczą w nich Polki.
Niech cały świat zdziczeje, zwyrodnieje, ale my, Polki i Polacy, nie musimy iść za ich przykładem. Róbmy wszystko, aby to oni szli za naszym przykładem, w każdej dziedzinie nie tylko w sporcie.
Poprzestanę na tym sportowym przykładzie, bo już zaczytałem się we wspomnianej wyżej książce Białego Kruka. Zachęcam do jej lektury.
Rodzina, dom, szkoła, kościół, uniwersytet, media, praca wychowują i kształtują nie tylko człowieka, ale po prostu cały naród. To dlatego, aby ten naród był polskim narodem, każdy z tych elementów wychowawczych też musi być polski.

Przestańmy już szukać wzorów w innych narodach i naśladować inne narody. Zacznijmy żyć w Polsce po polsku. Dajmy odpocząć innym narodom. Niech uczą się od jutra od nas.

No comments:

Post a comment