Saturday, 18 February 2017

Media, to dopiero jest tragedia!

Telewizja, to wspaniały wynalazek
 - jeden ruch ręki i
wszyscy kłamcy milkną i znikają

            To jest doskonałe rozwiązanie dla wszystkich problemów związanych z TVN i jej podobnymi mediami. Ale przecież najważniejszy dla Polski i Polaków jest problem mediów zwanych kiedyś publicznymi. To obok kultury, edukacji i … systemu zdrowia zadania pierwszorzędne dla ratowania i odbudowy Polski. Te zadania nie mogą i nie będą nigdy rozwiązane przez ludzi małych. To są wielkie i poważne zadania a więc trzeba je wreszcie powierzyć w ręce wielkich ludzi.
            Czy tego nie widzi i nie rozumie ani p. Jarosław Kaczyński, ani p. premier Beata Szydło?

            P. premier Beata Szydło jednego dnia jest zadowolona z pracy ministerstwa zdrowia i nie widzi potrzeby zmian personalnych w tym ministerstwie a następnego dnia, czy dwa dni potem usuwa dwóch wiceministrów z tego resortu!
Ci nasi aktualni wodzowie, dodajmy dla jasności, polityczni, rozumieją chyba, że trzeba odbudować gospodarkę, już gorzej im idzie z gospodarką finansową i bankową. Ale, chyba zupełnie nie rozumieją, że te problemy to pikuś wobec odbudowy polskiego ducha w narodzie polskim, polskiej kultury, polskiej edukacji i prawdziwie polskich mediów, nie publicznych, nie narodowych, ale mediów patriotycznych.
            Gdzie Polki i Polacy mają szukać prawdy, kiedy p. Kurskiemu się wydaje, że pluralizm, i to pluralizm ograniczony tylko do mediów patriotycznych jest ważniejszy od prawdy?
Gdzie Polki i Polacy mają szukać piękna? W teatrach, kinach i muzeach, pełnych brzydoty, chamstwa i brudów?
Gdzie wreszcie Polki i Polacy mają szukać dobra, mądrości i wiedzy? Gdzie?
Żaden biznesmen, żaden finansista, czy bankowiec, żaden inżynier, żaden wódz, żadna partia, żadna koalicja, nie odbuduje narodu, nie odbuduje Polski, jeśli media patriotyczne, kultura polska, edukacja polska, będą w rękach ludzi, którzy mają o tym mętne pojęcie.
Najczęściej, nawet w ministerstwie zdrowia, uważa się, że pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze są lekarstwem na wszystkie polskie bolączki.  
Nie, niestety, nie.
Lekarstwem na wszystkie polskie problemy, aby je rozwiązać po polsku i dla dobra Polski i Polaków jest świadomy swych obowiązków i odpowiedzialności naród polski, jego patriotyczne siły. To dla nich, i dla dobra Polski i Polaków, potrzebne są polskie media, polska kultura, polska edukacja. Dla nich potrzebni są w polskim rządzie zaufania godni, najwybitniejsi Polacy, eksperci i patrioci w tych wymienionych dziedzinach.
Jeśli nie ma ich w PiS-ie, jeśli nie ma ich wokół PiS-u, to należy ich na gwałt szukać wszędzie wśród Polek i Polaków, zarówno w kraju, jaki poza krajem. Nie ma już ani chwili do stracenia. Naród polski nie może żyć i rozwijać się, jak Bóg przykazał, bez prawdy, bez dobra i bez piękna. Naród polski musi być mądry, odważny i silny. Silny nie tylko gospodarczo i militarnie, ale przede wszystkim musi być silny duchem, wiarą i nadzieją w zwycięstwo dobra nad złem w Ojczyźnie naszej.
Tego samego musimy wymagać od naszych politycznych i duchowych wodzów.
Zob. też: http://www.eczyzo.com/2017/02/kanon-lektur-obowiazkowych-dla-naszych.html, i wiele innych wpisów na moim blogu.
Media, to dopiero jest tragedia!

Bo przecież media, to nie tylko media patriotyczne. Media to siewca wszelkiego zła, fałszu, manipulacji i mącenia w głowach i sercach narodu. To ‘władza’, której naród  nie wybiera i nie kontroluje. Jedyną naszą bronią i ‘lekarstwem’ na te media jest ich pełny bojkot. I dlatego właśnie na gwałt są nam, Polsce i Polakom potrzebne media w pełni patriotyczne a nie zepsute pluralizmem.

No comments:

Post a comment