Sunday, 12 March 2017

Dlaczego w szkole nic się nie zmieni?

Mój komentarz:
Niestety, Sz. Pana poniosły emocje. A tymczasem problem jest rzeczywiście poważny i ważny dla ratowania i odbudowy Polski. Ale trzeba go rozwiązywać bez emocji.
Polska szkoła musi kształci i wychowywać. Aby ten cel realizować potrzebni są wybitni nauczyciele i wychowawcy. Trzeba więc oczyścić szkołę polską z miernoty i głupoty. Przedtem jeszcze trzeba oczyścić całe ministerstwo edukacji narodowej, od góry do dołu. Tam muszą być wybitni eksperci, nie tylko od edukacji, czy pedagogiki, ale także znawcy historii i kultury polskiej a nie współcześni dyletanci. To dopiero oni we współpracy z polskimi uczonymi powinni opracować poważny program kształcenia i wychowania przyszłych pokoleń Polek i Polaków a nie łatać dziury i uprawiać propagandę własnych kompetencji i przyszłych sukcesów i planów.
Do zbudowania prawdziwie polskiej szkoły potrzebni są najwybitniejsi polscy specjaliści, patrioci, ludzie odważni i z wizją.
Na tym nie koniec. Bo nie tylko szkoła kształci i wychowuje. Wychowuje również rodzina, wychowuje i kształci również Kościół. I jest to szczególnie ważne dzisiaj i w Polsce. Dlatego trzeba również pomyśleć o stworzeniu odpowiednich warunków w rodzinie i w kościele dla realizacji tych zadań.
Szkoła polska to fundament rozwoju Polski i Polaków. Naród polski musi być silny, mądry i odważny, bo widać gołym okiem, że nasi odwieczni sąsiedzi … ciągle jeszcze o nas myślą, chcą nam przyjść ‘z pomocą’ i ciągle się nas boją. Ciągle ‘zależy’ im na naszym pełnym rozwoju.
Ale na tym nie koniec. Również kultura polska, czyli media, teatry, filmy, muzea, … również powinny kształcić i wychowywać przyszłe pokolenia Polek i Polaków. A tutaj znowu miernota, niekompetencja a nawet antypolskie działania niszczą to, co można będzie ewentualnie osiągnąć na poziomie edukacji szkolnej.
Więc zmiany tutaj muszą być równie poważne i głębokie jak w edukacji szkolnej.
Następny etap w kształceniu i wychowaniu narodu polskiego to polska nauka, polskie uniwersytety i inne szkoły wyższe. Nie wiem, na jakiej podstawie, poza ustaleniami politycznymi, ministrem nauki i do tego jeszcze wicepremier został p. Gowin.
Reasumując ‘ekspertami partyjnymi’ nie odbudujemy nie tylko gospodarki, ale przede wszystkim nie odbudujemy ducha narodu polskiego. A przecież to jest proces i dużo trudniejszy i dużo poważniejszy niż odbudowa gospodarki.
To jest proces najważniejszy! I to jest proces najbardziej zlekceważony przez nasze aktualne władze!
Duch polski, polska kultura i nauka, polska szkoła były niszczone przez naszych odwiecznych sąsiadów nie przez 8, czy 10 lat, ale, przez przeszło 200 lat a może i dłużej.
Kiedy więc nasi aktualni wybrańcy i władcy mają zamiar zabrać się poważnie za odbudowę tych zniszczeń?
Czy zdają sobie sprawę, że tych zniszczeń nie odbuduje się przez wiele lat, szczególnie, jeśli zajmować się tym będą ludzie niekompetentni i nie godni zaufania, jak p. prof. Gliński, p. Gowin, p. Zalewska, p. Czabański, p. Kurski, i wielu im podobnych?

No comments:

Post a Comment