Saturday, 25 March 2017

Skandal, to za mało powiedziane

Chciałbym raz jeszcze powrócić do sprawy p. Tuska a także do sprawy p. Merkel, czyli stosunku Niemiec do Polski. Po prostu nie wszystko jeszcze zostało powiedziane a trzeba też nazwać jeszcze kilka spraw po imieniu.
            Dla p. Merkel i dla Niemiec p. Tusek jest ważniejszy od Polski.

Polska od pewnego momentu mówiła już wyraźnie, że nie może zgłosić jego kandydatury. Mało tego zgłosiła inną osobę na to stanowisko. Co robi p. Merkel? Podobno udaje, że rozumie nasze stanowisko. Zapewne dowiedziała się, albo już od dawna wie, że na p. Tuska czekają w Polsce … sądy i wyroki, za jego ‘zasługi’ dla Polski i Polaków a nie żadne zaszczyty i wyróżnienia. Mimo tego p. Merkel ignoruje to wszystko. Ignoruje Polskę i ‘proponuje’ 27 państwom Europy, aby poparły kandydaturę Tuska.
Wodzowie tych krajów też wystarczająco dobrze wiedzą jakim to sługą p. Merkel jest Tusek, co to w ogóle jest za postać. Wiedzą też, że to nie jest kandydat zgłoszony przez Polskę.
Te 27 państw również ignorują Polskę a wyżej sobie cenią p. Tuska.
Oczywiście słyszymy głosy, że to, co się stało, to właściwie nie ich wina, i nie ich zasługa. Byli pod presją, oczywiście niemiecką. Nie mogli nie poprzeć p. Merkel. Natomiast mogli zignorować Polskę. Mogli również zignorować kandydata, którego państwo polskie zgłosiło, oficjalnie.
Podkreślę to jeszcze wyraźniej. Zupełnie inną sprawą byłoby rozpatrywanie różnych kandydatów, różnych osób i wybieranie spośród nich najlepszego. Wybrano najgorszego z najgorszych. Ale nie tylko to – zignorowano, zlekceważono państwo. 27 państw Europy zlekceważyło nie tylko osobę, ale zlekceważyło państwo, państwo polskie.
Cóż to za elity mamy w dzisiejszej Europie?
Nikt w oficjalnej formie, jawnie nie miał odwagi powiedzieć p. Merkel – non possumus – ani kroku dalej. Nie wolno nam, w Unii Europejskiej tak traktować innego państwa, też członka równoprawnego tej Unii.
Nikt się nie zdobył na taki protest!
To nie tylko skandal.
To pokazuje, że cała UE, to … . A jej ‘elity’, jej ‘władcy’, to … .
Polska nie zgłosiła Tuska jako swojego kandydata. Nie zgłosiła go także partia, czy koalicja, do której należy. Nie wiem jak to wyglądało w rzeczywistości, ale wniosek jest chyba taki, że zgłosiła go p. Merkel, bądź zgłosiły go Niemcy, bądź … zgłosił się sam.
Gdyby ten człowiek był Polakiem, gdyby szanował Polskę, gdyby był człowiekiem uczciwym i miał jakąś godność w sobie, to sam powinien zrezygnować z kandydowania na cesarza. Skoro tego nie zrobił, a nawet nie przyszło mu to głowy, więc zlekceważył sobie Polskę.
Czy w takiej sytuacji nie należałoby pozbawić go polskiego obywatelstwa?
Pięknie i dobrze się stało, że Polska zachowała się godnie. To nie będzie zapomniane. To może i powinien być punkt zwrotny w historii Europy i UE.
Szkoda, wielka szkoda i hańba dla pozostałych państw. Hańba dla 27 narodów Europy, że mają takie ‘elity’, że wybrali takich reprezentantów do UE.
Tak trzeba patrzeć na to co się wydarzyło i wyciągać z tego odpowiednie wnioski. Dodajmy do tych wydarzeń jeszcze incydent z wczorajszego dnia, kiedy wielki wódz UE popisywał się swoim brakiem równowagi i sennością na spotkaniu Ojcem św. Franciszkiem.
Narody Europy, naród polski też, muszą się przebudzić. Jeśli chcemy uratować Unię Europejską, jeśli chcemy uratować Europę, jeśli chcemy uratować nasze państwa i narody, to musimy dopracować się nowych, zdrowych, godnych zaufania i szacunku elit, godnych zaufania i szacunku europosłów.
A Niemcy, jeśli posiadali jakiś autorytet, to straciły go bezpowrotnie.
Złoczyńcę i zdrajcę, antypolaka, na którego w Polsce czekają sądy i wyroki, przeciwstawiła państwu i narodowi polskiemu, poniżyła także 27 państw i narodów Europy.
Tego nam zapomnieć nie wolno!
Ci władcy, na czele z p. Merkel już pokazali co potrafią, i pokazali czego zupełnie nie potrafią i nie rozumieją.

2 comments:

  1. Pytanie właściwe,to nie dlaczego spał,ale dlaczego tam był. Dlaczego przywódcy rozumnej części ludzkości mają spotykać się z szefem instytucji ,której jedynym sensem istnienia jest utrzymywanie przy życiu największego kłamstwa w dziejach.

    ReplyDelete
  2. Do Anonymous z 25.03.2017: Jeżeli Junckera (i wnioskuję, że także reprezentowaną przez niego instytucję) nazywasz mianem przywódcy "rozumnej części ludzkości", to podziwiam twoją naiwność. Natomiast druga część twojej wypowiedzi dotycząca Papieża i KRK zakrawa o fanatyzm. I to też powinieneś wiedzieć. Choćby z tego powodu, że wspomnianego przez Ciebie "rzekomego" kłamstwa nie da się udowodnić.
    Pozdrawiam,
    Brad

    ReplyDelete