Tuesday, 11 April 2017

Twórcy "Klątwy" nadal obrażają!


Instytut na rzecz kultury prawnej
Szanowny Panie,
dziś chcę przypomnieć o sprawie, która kilka tygodni temu słusznie bulwersowała miliony Polaków. Choć ucichły już nieco emocje wokół skandalicznego spektaklu „Klątwa”, problem wulgarnego przedstawienia ciągle nie został rozwiązany. Ten seans nienawiści nieprzerwanie wystawiany jest deskach Teatru Powszechnego w Warszawie.
zdjecie

Dzięki wsparciu naszych Darczyńców, mogliśmy podjąć niezwłoczną interwencję prawną w tej sprawie

Gdy tylko dowiedzieliśmy się o skandalu, od razu upubliczniliśmy informację o naszej gotowości do świadczenia pomocy prawnej widzom, którzy poc zuli się obrażeni spektaklem.Szybko zgłosiły się do nas pierwsze osoby, głęboko wstrząśnięte poziomem agresji i moralnym brudem, z jakim przyszło im obcować, nim opuściły widownię. Traf chciał, że para koneserów teatru postanowiła pójść na pierwszy, popremierowy spektakl. W dniu zakupu biletu nie byli świadomi, z czym przyjdzie im się zatknąć na deskach Teatru Powszechnego.
Wszystkim zgłaszającym się do Ordo Iuris widzom skandalicznego spektaklu zapewniliśmy bezpłatną pomoc prawną. Dotychczas przygotowaliśmy już 11 zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa. Wspomnianą parę pokrzywdzonych objęliśmy pełną reprezentacją sądową.

Nie wystarczy krytyka, konieczne są konkretne działania prawne

Nie możemy pozwolić na to, by wulgarni skandaliści bezkarnie obrażali tysiące Polaków, chowając się za parawanem rzekomej „działalności artystycznej”.
Dzięki podjętej interwencji, stoimy przed ogromną szansą, by w sposób spektakularny ukrócić gorszące zachowania ludzi, którzy na obrażaniu sacrum, Polski i Ja na Pawła II oraz na pochwale aborcyjnego bezprawia, usiłują budować swoją „artystyczną” karierę! Dlatego musimy bardzo starannie przygotować proces, by ta szansa skutecznego działania mogła zostać w pełni wykorzystana w obronie wiary i osób wierzących.

Nasze zaangażowanie jest możliwe tylko dzięki naszym Darczyńcom

Dlatego bardzo proszę Pana o przekazanie 30 zł, 50 zł, 100 zł lub dowolnej innej kwoty jaką uzna Pan za stosowną, aby nasi prawnicy mogli skutecznie doprowadzić do wym ierzenia kary za nadużycia, jakich celowo dopuścili się reżyser i aktorzy „Teatru Powszechnego”.

Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris jest fundacją i prowadzi działalność tylko dzięki hojności swoich Darczyńców. Wsparcie na cele statutowe można przekazać na konto:
Numer konta: 32 1160 2202 0000 0002 4778 1296
Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris
ul. Górnośląska 20 lok. 6, 00-484 Warszawa
Rachunek bankowy dla darowizn w USD: PL 92 1160 2202 0000 0002 5104 0774
Rachunek bankowy dla darowizn w EUR: PL 86 1160 2202 0000 0002 5104 0591
Bank Millennium S.A, BIC: BIGBPLPW

tpay paypal


Gdy wydawaliśmy w 2014 r. książkę zatytułowaną „Odpowiedzialność karna artysty za obrazę uczuć religijnych”, nie sądziłem, że tak szybko ziszczą się najcz arniejsze wówczas scenariusze bluźnierczych prowokacji.
Nie pozwólmy, aby pod pretekstem wolności artystycznej propagowano najgorsze zło i zohydzano krzyż! Razem powstrzymamy to barbarzyństwo!
Z uszanowaniem,
podpis
 
P.S.Zachęcam Pana do zapoznania się z analizą dr. Michała Skwarzyńskiego, naszego eksperta w zakresie praw człowieka, który szczegółowo przeanalizował treść spektaklu „Klątwa” w świetle europejskich standardów wolności słowa.

Facebook Twitter
Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris
u l. Górnośląska 20 lok. 6, 00-484 Warszawa
(22) 404 38 50
www.ordoiuris.pl

No comments:

Post a Comment