Zdrowie i Medycyna

Patronalne święto Służby Zdrowia


 

12 pomysłów, jak być szczęśliwym, swobodnym i pełnym wigoru

Szanowny Czytelniku,
wiele osób przechodzi przez życie, czekając na szczęście. Gdybym tylko miał więcej pieniędzy..., gdybym tylko schudła..., gdybym dostał tę pracę, zdobył ten dyplom... lub gdybym wreszcie kogoś spotkała...
– ...to byłbym/byłabym szczęśliwa.
A przecież możesz być szczęśliwy przez cały czas. Badania wykazały, że szczęście nie wiąże się z urodą, bogactwem czy sławą. Być może Cię zaskoczę, ale bycie kochanym czy zakochanym na dłuższą metę też nie sprawia, że jesteśmy szczęśliwi.
Wiele osób, mimo że ma wspaniałe rodziny, gdzieś w głębi duszy wcale nie jest szczęśliwych.

Tajemnica szczęścia

Szczęście możesz utożsamiać z tym, co Cię ekscytuje. Kiedy już będziesz wiedzieć, co to jest, zorganizuj swoje życie tak, aby móc robić to jak najczęściej.
Dla większości ludzi szczęście to dreszczyk przygody i wolność.
Wcale nie trzeba daleko szukać. Wykorzystuj każdą okazję, aby robić to, co sprawia, że czujesz się swobodny i niezależny. Może to oznaczać zmianę pracy i rozpoczęcie własnego biznesu lub przeprowadzkę, dzięki której poznasz nowe, nieznane miejsca. Możesz także po prostu zmienić trasę, którą wracasz do domu, lub iść na spacer tam, gdzie jeszcze nie byłeś.

Ulubione zajęcie rodziny Dupuis

Nie znam lepszego sposobu na sprawienie radości moim dzieciom niż pozwolić im założyć buty, wiatrówki, zabrać latarki i pojechać w nocy na spacer do lasu. Ledwo wejdą do samochodu, a już zdaje im się, że widzą wilki. Potem straszą się nawzajem, udając duchy. Po przybyciu do lasu piszczą już na samą myśl o otwarciu drzwi, a, wyskakując z samochodu, drżą z niecierpliwości i co chwilę wybuchają śmiechem.
Mają spocone dłonie, szybki oddech i wyostrzony słuch. Zaskakuje je ciemność, cisza i odgłosy dzikich zwierząt. W każdym cieniu widzą niedźwiedzia, sowę czy nietoperza. Małe dzieci biorą dorosłych za rękę, a starsze wybiegają do przodu, trzymając w dłoniach latarki... żeby za chwilę zawrócić, krzycząc ze strachu i radości.
Muszę przyznać, że nawet dorosłym nocny spacer po lesie przysparza wielu intensywnych doznań: krzyki ptaków, dziwne kształty drzew, wiatr wyjący w ich koronach, zapach mchu i ziół, potykanie się o kamienie czy wpadanie w koleiny... Potem rozpalamy ognisko (jeżeli nie jest to zabronione) i pieczemy kiełbaski.
Organizujemy takie wyprawy raz czy czy dwa razy do roku, ale to wystarczy, aby sprawić przyjemność i przynieść wiele niezapomnianych wrażeń, którymi później często się dzielimy.
Każdy może znaleźć coś, co go ekscytuje. Jednakże najczęściej to małe, proste rzeczy sprawiają nam najwięcej radości i pomagają nam odzyskać energię.
Możesz przecież w swoim codziennym życiu robić rzeczy, które Cię uszczęśliwią. Oto ich niepełna lista:

1. Wychodź z domu

Wyłącz telewizor, zdejmij kapcie i wyjdź z domu.
Każda godzina spędzona przed telewizorem skraca przewidywaną długość życia o 22 minuty. Telewizja ma także znaczący wpływ na reakcje chemiczne zachodzące w mózgu. Czym więcej oglądasz telewizji, tym bardziej pasywny staje się Twój mózg, a informacje „przepływają” przez Ciebie bez Twojego udziału. Stajesz się podatny na wszelkie wpływy.

2. Ruszaj się

Niektórzy ludzie mają szczęście posiadać ogródek, który mogą uprawiać i o który mogą dbać. Inni spacerują, jeżdżą na rowerze czy pływają.
Ćwiczenia fizyczne wpływają na zwiększenie poziomu serotoniny, dopaminy i noradrenaliny, których potrzebuje Twój mózg i które mogą łagodzić niektóre skutki stresu oraz objawy depresji. Oprócz traktowania ćwiczeń jako sposobu na zrzucenie nadwagi lub utrzymanie dobrego stanu zdrowia (czyli efektów, które przyjdą z czasem), spróbuj podejść do takich chwil jak do narzędzia, które szybko poprawi Ci nastrój, zrelaksuje Cię i uszczęśliwi.
Jeśli pracujesz za biurkiem, staraj się wstawać co dziesięć minut. Dzięki temu zrównoważysz szkodliwy wpływ pozycji siedzącej na Twój organizm.

3. Odżywiaj się dobrze, ale lekko

To, co jesz, ma bezpośredni wpływ na Twoje samopoczucie i energię, zarówno doraźnie, jak i na dłuższą metę. Dzięki zdrowemu odżywianiu Twoje ciało i umysł są sprawniejsze, natomiast jedzenie pizzy i fast foodu sprawia między innymi, że jesteś apatyczny, a co gorsze – sprzyja rozwojowi przewlekłych schorzeń. Podobnie dzieje się wtedy, gdy jesz zbyt wiele.
Po posiłku złożonym ze świeżych surowych warzyw, białka i dobrych tłuszczów (tłoczonych na zimno olejów, tłustych wędzonych ryb, kwasów omega-3) w umiarkowanej ilości nie będziesz mieć ochoty na sjestę, ale poczujesz się pełen energii i gotów do rozpoczęcia nowych projektów.

4. Bierz zimny prysznic

Oto moja technika brania prysznica: najpierw kilka minut pod ciepłą, a nawet gorącą wodą, a następnie stopniowe obniżanie jej temperatury. Po każdym zmniejszeniu temperatury odczujesz zimno, ale po kilku sekundach skóra przyzwyczai się i prysznic znowu będzie przyjemny. Następnie odczekaj kilka sekund i ponownie zmniejsz temperaturę wody. Za którymś razem uda Ci się ostatecznie wykąpać w całkowicie zimnej wodzie.
Czym zimniejsza woda, tym lepiej zapobiega depresji. W pewnym momencie odczuwa się nawet euforię. Po wytarciu się ręcznikiem poczujesz się pełen energii i entuzjazmu.

5. Mniej mów, więcej słuchaj

„Mowa jest srebrem, a milczenie – złotem”. Kiedy mniej mówisz, a więcej słuchasz, jesteś w stanie skorzystać z wiedzy innych, a także się wyciszyć.
Plotkowanie przy ekspresie do kawy wprawdzie sprawia chwilową przyjemność, ale mówienie źle o innych za ich plecami powoduje też, że wypełniają Cię negatywne emocje. Twoje ciało je pochłania. Jeśli postarasz się podejść do życia pozytywnie, będziesz spokojniejszy i nastawiony do innych pokojowo.

6. Bierz odpowiedzialność za swoje czyny

Łatwo jest obwiniać innych o swoje nieszczęścia, ale ludzie szczęśliwi biorą odpowiedzialność za swoje czyny, znają swoje niedoskonałości i starają się wykorzystywać negatywne doświadczenia w celu osobistego rozwoju.

7. Codziennie korzystaj ze słońca

Czy zauważyłeś, jak przyjemnie jest spacerować w promieniach słońca podczas ładnej pogody? Rozsądne korzystanie ze słońca pozwala Twojemu ciału produkować witaminę D, która doskonale wpływa na Twoje samopoczucie.
Kremu z filtrem używaj wyłącznie wtedy, gdy planujesz dłuższe (ponad pół godziny) przebywanie na słońcu w godzinach największego nasłonecznienia latem, jak również podczas pobytu nad morzem lub w górach, aby ochronić się przed efektem odbicia promieni słonecznych. Choć kremy z filtrem pomagają uniknąć poparzenia słonecznego, to blokują syntetyzowanie witaminy D, a czasem nawet zawierają związki rakotwórcze.
Lepiej też wystawiać skórę na działanie słońca codziennie niż wylegiwać się na plaży tylko w weekendy. Bezwzględnie unikaj poparzeń słonecznych.
Jedząc dużo produktów zawierających antyoksydanty (takich jak świeże warzywa i owoce), podnosisz odporność skóry na działanie słońca. Astaksantyna, która jest jednym z karotenoidów, działa jak „wewnętrzny krem z filtrem” i chroni Cię przed uszkodzeniami powodowanymi przez promienie ultrafioletowe.

8. Bądź kreatywny

Aby być kreatywnym, nie trzeba być artystą. Możesz wyrażać swoją kreatywność na wiele sposobów: gotując, śpiewając, tańcząc czy próbując jeszcze innych nowych zajęć.

9. Chodź boso

Kiedy tylko nadarzy się okazja, zdejmuj buty i odkryj na nowo, jakie to uczucie stąpać po ziemi bosymi stopami. Chodzenie boso jest dobre i dla ciała, i dla duszy...

10. Bądź miły

Nasze społeczeństwo ceni sobie osoby gwałtowne, bezwzględne, ale to właśnie uprzejmość jest zaraźliwa. Oczywiście nie warto być „frajerem”, ale warto pamiętać, że kiedy jesteś miły dla innych, Twój mózg wytwarza hormony szczęścia i neuroprzekaźniki takie jak serotonina. Będzie Ci łatwiej nawiązywać kontakt z innymi, co z kolei stworzy wokół Ciebie pozytywną atmosferę.

11. Bądź wdzięczny

Wyrażaj wdzięczność wobec otaczających Cię osób. Możesz nawet prowadzić dziennik, w którym będziesz zapisywać powody do wdzięczności lub też wyrażać wdzięczność przed każdym posiłkiem, nawet jeśli cieszysz się tylko z tego, że zasiadasz przy nakrytym stole.
Jeśli te moje rady wydają Ci się trudne do zrealizowania albo bezsensowne, zachęcam do przeczytania książki pod tytułem „Des canons et des fleurs”. Pianista Georges Cziffra, nazywany „pianistą stulecia”, opowiada w niej o przeżytych czterech latach głodu i cierpienia podczas pobytu w kopalni, w której naziści zamknęli go razem z tysiącami innych więźniów z Węgier. Bardzo cenię tę książkę i zapewniam Cię, że po jej przeczytaniu już nigdy nie będziesz narzekać na swoje życie, a każdy posiłek wyda Ci się błogosławieństwem.

12. Zdrowy tryb życia sprawi, że będziesz szczęśliwy

Prowadzenie zdrowego stylu życia uszczęśliwi Cię na wiele sposobów. Nie można oddzielać zdrowia psychicznego od fizycznego. Szczęśliwi ludzie są zdrowsi, i odwrotnie. W związku z tym poniższe wskazówki pomogą Ci być jeszcze szczęśliwszym:
 • pij czystą wodę mineralną,
 • ogranicz ekspozycję na toksyny, barwniki, konserwanty, sztuczne słodziki,
 • jedz jak najwięcej surowych produktów, najlepiej ekologicznych i pochodzących z lokalnego rynku,
 • zmniejsz spożycie cukrów i węglowodanów, aby obniżyć poziom insuliny,
 • ćwicz regularnie,
 • staraj się zapewnić sobie jak najlepsze warunki do spania i śpij tyle, ile potrzebujesz; wstawaj w miarę możliwości jak najwcześniej i zawsze o tej samej porze.
Na zdrowie!
Jean-Marc Dupuis
***
Ryzyko, że umrzesz na chorobę związaną z Twoim stylem życia, wynikającą ze sposobu odżywiania się, palenia tytoniu lub braku aktywności fizycznej, wynosi aż 3 do 5. Tak wynika z badań Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Ale masz aż 80% szans, aby uniknąć tych chorób, podejmując proste środki zaradcze, prawdopodobnie nieznane Twojemu lekarzowi.
Teraz możesz je poznać, oglądając to wideo. Włącz dźwięk na swoim komputerze, siądź wygodnie i wejdź na tę stronę: http://pocztazdrowia.pl/landing/dossier/?c=DN01E7PZ00.

 

dobra żywność

 Zapraszam naZapraszam na 


Pozwalam sobie opublikować całą treść tego Newsletter, ze względu na wagę zawartych w nim informacji.
7 najgroźniejszych kłamstw,
które możesz usłyszeć
od lekarza,
nawet jeśli nie ma on złych intencji...

Szanowny Czytelniku, oszukują Cię.
Firmy farmaceutyczne, lekarze i aptekarze.
Rozpowszechniają nieprawdziwe informacje, niestety, często robiąc to ze złych pobudek. Niektórym chodzi o to, by na Tobie oszczędzić. Innym – by zarobić, sprzedając Ci więcej leków. Wielu z nich zaś po prostu nie wie, że mówi nieprawdę.
Właściwie nie ma to wielkiego znaczenia, czy lekarz jest świadomy, że się myli, czy nie. Ważne jest to, że jego niewiedza może Cię nawet zabić.
Prawdopodobnie Ty też usłyszałeś już któreś z tych kłamstw. Ale nie ma powodu, dla którego miałbyś dać się im omamić.
Poznaj więc „7 najgroźniejszych kłamstw“ medycyny konwencjonalnej, aby uniknąć losu swoich krewnych, znajomych czy sąsiadów, którzy w nie uwierzyli.
KŁAMSTWO NR 1

„Musisz koniecznie obniżyć poziom swojego cholesterolu“

"Ma Pan zbyt wysoki poziom cholesterolu. Jeśli nie będzie Pan przyjmował leków na jego obniżenie, może Pan w każdej chwili dostać zawału. Od dziś musi Pan koniecznie brać ten lek..."
Każdego dnia w Polsce blisko 100 osób umiera na zawał serca. Powszechne przekonanie, obowiązujące do dziś w medycynie, jest takie, że jedną z głównych przyczyn zawału jest podwyższony cholesterol „zatykający” tętnice.
Pod wpływem tych opinii kilka milionów Polaków zażywa codziennie leki obniżające stężenie cholesterolu. Dowiedziono jednak, że te leki wcale nie zmniejszają ryzyka śmierci z powodu zaburzeń kardiologicznych!
Zdaję sobie sprawę, że te słowa mogą szokować. To, co mówię, jest absolutnym przeciwieństwem tego, czego zwykle uczy się na uczelniach medycznych. Sprzeczność tę wykazali najznamienitsi kardiolodzy. Potępiają oni fakt, że milionom ludzi z chorym sercem podaje się leki, które mają potencjalnie niebezpieczne skutki uboczne, podczas gdy istnieje naturalne rozwiązanie pozwalające na redukcję zagrożeń sercowo-naczyniowych bez leków lub przy ich minimalnym wykorzystaniu – i dotyczy to też osób, które przeszły już zawał lub udar mózgu!
Medycyna konwencjonalna stoi bowiem na straży archaicznego poglądu, że drogą do uniknięcia zawału jest ściśle określony poziom cholesterolu we krwi. Stąd zalecenie, by poziom LDL obniżać, gdy jest za wysoki, a HDL podnosić, gdy jest za niski. Wszystko to przy pomocy leków takich jak statyny, na których koncerny farmaceutyczne zbijają fortuny, lub pokarmów „obniżających cholesterol“, które według reklam czynią cuda.
Nie jest niespodzianką, jak ogromną władzę posiada przemysł farmaceutyczny. Jego przedstawiciele robią wiele, aby przekonać lekarzy, że medycyna alternatywna opiera się na iluzji (efekt placebo itd.) i że tylko syntetycznie wytwarzane lekarstwa mają działanie udowodnione naukowo.
Tymczasem wiemy już na pewno, że obniżanie poziomu cholesterolu absolutnie nie zmniejsza śmiertelności z powodu chorób układu krążenia. Nie redukuje także płytki miażdżycowej, która zatyka tętnice i o której powstawanie również obwiniany jest cholesterol.
Wyniki badań pokazują jednoznacznie, że duża część społeczeństwa zażywa statyny zupełnie bez potrzeby. Dzięki temu na konta koncernów farmaceutycznych wpływają setki milionów złotych.
Statyny zaś mogą zrobić więcej złego niż dobrego! Stanowią zagrożenie dla wątroby, nerek i ośrodków pamięci. Są odpowiedzialne za skurcze mięśni. Zwiększają ryzyko ponownego wylewu. Wysoka dawka statyn przyczynia się do rozwoju cukrzycy.
A jednym z najbardziej niepożądanych i zgubnych skutków ubocznych statyn jest to, że w znaczący sposób hamuje wytwarzanie koenzymu Q10 (CoQ10) w Twoim organizmie.
Dlaczego to takie ważne? Najważniejszym mięśniem w Twoim organizmie jest serce, a koenzym Q10 jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania komórek mięśniowych serca!
Udawanie więc troski o Twoje serce, a jednocześnie zmniejszanie stężenia Twojego koenzymu Q10 można porównać do sytuacji, w której mechanik samochodowy obiecywałby Ci lepsze osiągi Twojego auta, a jednocześnie za Twoimi plecami popsuł w nim silnik lub wylał paliwo ze zbiornika!
Dlatego, jeśli zażywasz leki obniżające Twój poziom CoQ10, a dzieje się tak w przypadku większości leków przeciw cholesterolowi, to koniecznie musisz uzupełniać dietę o suplementy zawierające ten koenzym.

To niedopuszczalne, że tak mało lekarzy informuje o tym swoich pacjentów!

Prawda jest taka, że rozwiązania i terapie naturalne najczęściej w ogóle nie są znane lekarzom. Nie mogą więc oni zaoferować dobrego i skutecznego lekarstwa na choroby serca. Właśnie dlatego większość ludzi, których w swoim życiu poznałeś, umrze na skutek zawału czy udaru. Mają oni jedną cechę wspólną – ślepo wierzą w to, co słyszą, od osób ubranych w białe kitle.
Na szczęście Ty nie należysz do tego grona. Podobnie jak inne osoby, które mając dość kolejnych rozczarowań i katastrof, wybrały inną drogę: ochrony zdrowia w sposób naturalny.
Wielu z nich jest dzisiaj zagorzałymi zwolennikami takiej medycyny. Przyjmują taką samą postawę jak my: nie podważają z założenia sensu dokonującego się w medycynie postępu, ale wiedzą, że należy podchodzić do niego z rezerwą, i że istnieje naturalna, bardziej bezpieczna alternatywa.
Coraz więcej takich osób prenumeruje raporty Dossier Naturalnych Terapii. Mają oni odwagę przeciwstawienia się „poprawności medycznej” mimo powszechnej presji. Mają dowody, że naturalne rozwiązania, jakie im proponujemy, naprawdę „działają”. I dlatego właśnie bez wahania wspierają nas w walce, którą prowadzimy.
Jeśli i Ty dołączysz do tego grona, korzystając z wyjątkowo korzystnej oferty, którą omówię w dalszej części tego maila, otrzymasz ode mnie w prezencie (wraz z jeszcze 3 innymi raportami) raport Dossier Naturalnych Terapii poświęcony cholesterolowi i naturalnym metodom ochrony układu krążenia.
KŁAMSTWO NR 2

„Musisz od zaraz zacząć brać insulinę“

"Przykro mi, ale Pani hiperglikemia przerodziła się już w cukrzycę i nie ma na nią innego sposobu jak codzienne przyjmowanie insuliny. W przeciwnym przypadku grozi Pani uszkodzenie nerek, ślepota, wylew albo amputacja..."
Cukrzyca jest chorobą, która szerzy się dziś najszybciej, a wszelkie prognozy przewidują dalsze gwałtowne pogarszanie się tej sytuacji.
Obecnie w Polsce ponad 2,5 miliona chorych cierpi na cukrzycę, przy czym aż połowa z nich nie jest tego świadoma. Dodatkowo mamy jeden z najwyższych na świecie odsetków występowania upośledzonej tolerancji glukozy w populacji dorosłych, co oznacza, że tempo wzrostu liczby chorych będzie u nas nadal bardzo gwałtowne (w latach 1984–2000 liczba cukrzyków już zwiększyła się dwukrotnie).
Niestety większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że jest poważnie zagrożona.

Jest wyjście

Osoby cierpiące na cukrzycę na ogół nie mają pojęcia, w jaki sposób mogłyby odwrócić postęp choroby. Nie wiedzą nawet, że w ogóle jest to możliwe.
Tymczasem przestrzeganie konwencjonalnych metod leczenia może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, a nawet do przedwczesnej śmierci.
Jeśli  chorujesz na cukrzycę, lekarz z pewnością przepisze Ci odpowiednie leki. Jednak musisz wiedzieć, że niektóre z nich, sztucznie podwyższając poziom insuliny, powodują również odkładanie się w organizmie złych tłuszczów, co może znacząco zwiększyć zagrożenie chorobami układu krążenia. Na przykład stosowaniu leku przeciwcukrzycowego o nazwie rozyglitazon (Avandia – lek wycofany ze sprzedaży w  Europie w 2010 roku) przypisuje się odpowiedzialność za śmierć kilkudziesięciu tysięcy osób w Stanach Zjednoczonych.
Pamiętaj jednak, że nigdy i pod żadnym pozorem nie należy przerywać terapii zaleconej przez lekarza bez porozumienia z nim. Dlatego, jeśli bierzesz już leki przeciw cukrzycy, mimo wszystko ich nie odstawiaj przed wizytą u lekarza.
Jeżeli natomiast chcesz się rozprawić z przyczynami cukrzycy typu 2, zapoznaj się z naturalnymi metodami stabilizowania poziomu cukru we krwi i przywracania normalnej wrażliwości na insulinę. Okazuje się bowiem, że wystąpieniu cukrzycy typu 2 można nie tylko łatwo zapobiec, ale czasem można ją nawet całkowicie wyleczyć, pod warunkiem konsekwentnego wprowadzenia kilku zmian w trybie życia.
Jest to tak ważny temat, że zdecydowałem się poświęcić mu cały obszerny raport z cyklu Dossier Naturalnych Terapii. Co więcej, teraz przekazuję go w prezencie (wraz z 3 innymi raportami) wszystkim osobom, które dokonają prenumeraty do 12 września br.
W tym raporcie znajdziesz m.in. wyniki badań naukowych, które dowodzą, że możliwe jest przywrócenie – w sposób całkowicie naturalny – zdolności trzustki do produkcji insuliny.
To może pozwolić Ci – jeśli cierpisz na cukrzycę typu 2 – znów cieszyć się słodkimi deserami bez martwienia się o poziom cukru we krwi. Bez konieczności brania leków ani robienia zastrzyków.

Dlaczego nie powie Ci o tym lekarz?

Większość lekarzy po prostu nie zna wyników badań dotyczących medycyny naturalnej. Nie informują ich też o nich – tak jak w przypadku leków syntetycznych – firmy farmaceutyczne, bo byłoby to wbrew ich interesom.
Przykre to, ale niestety prawdziwe.
Tymczasem naukowcy z Uniwersytetu w Newcastle w Wielkiej Brytanii przebadali grupę diabetyków w wieku około pięćdziesięciu lat. Przez 8 tygodni przestrzegali oni prostej, ale restrykcyjnej diety. Rezultat? Ich glikemia na czczo i po posiłku stopniowo powracała do normy, a trzustki – do swoich normalnych zdolności do produkcji insuliny.
Wszystkie objawy cukrzycy zniknęły na dobre: po upływie 3 miesięcy od powrotu do normalnej diety 64% uczestników badania w dalszym ciągu nie wykazywało żadnych objawów choroby.
Oto, jak ważne informacje będziesz otrzymywać – jako Prenumerator Dossier Naturalnych Terapii – przez kolejne 12 miesięcy. Co miesiąc przyślę Ci e-mailem nowy raport poświęcony poważnej chorobie, w której przedstawię Ci nowe metody jej leczenia oraz zapobiegania jej w sposób naturalny. Metody, których skuteczność udowodniona jest badaniami naukowymi.

KŁAMSTWO NR 3

„To tylko normalny skutek starzenia się“

"Niestety nie można nic poradzić na (tu wstaw swój problem, o którym mówisz lekarzowi). Musi Pani nauczyć się z tym żyć..."
Najlepszą bronią do walki z tego typu medyczną niekompetencją jest Twój płaszcz: kiedy słyszysz takie bzdury, bierz go i wychodź.

160-letni szczur, 400-letnia gąsienica
i Twoje 130. urodziny

Tak, współczesna nauka potrafi sprawić, że niektóre gatunki będą dożywały takiego wieku (liczonego oczywiście jako „wiek zwierzęcy“), pozostając w dobrym zdrowiu. W rzeczywistości naukowcom udało się spowodować, że kilka „glist” przekroczyło obliczoną dla ich gatunku granicę 500 lat.
Oczywiście nikt nie chciałby żyć dodatkowych 40 lat przykuty do wózka inwalidzkiego, charcząc i nie potrafiąc dodać 2 do 2. Ale nie o takim wydłużeniu życia mówią autorzy badań przeprowadzanych na zwierzętach. Udaje im się przedłużyć fazę „wieku średniego“, a nie „wieku starczego“.
Obserwując panujące obecnie trendy, średnia oczekiwana długość życia Twoich dzieci wyniesie 100 lat. Ale jest to wyliczone bez brania pod uwagę wszystkich ostatnich odkryć w tej dziedzinie, które prezentujemy w raportach Dossier Naturalnych Terapii.

Oto jedno z największych odkryć

Przyznają to nawet lekarze medycyny konwencjonalnej: jeden z hormonów gra kluczową rolę w regulacji Twojego zegara biologicznego. Czy wiesz, który?
Nie, to nie jest melatonina. Oczywiście, jeśli przyjmujesz melatoninę, będziesz dłużej żyć – już dawno udowodniono to w wielu badaniach. Ale to nie jest największe odkrycie.
Nie jest to też DHEA (pod względem ilości główny hormon w organizmie). Jednak jako osiemdziesięciolatek  będziesz mieć zaledwie 5% stężenia DHEA, jakie miałeś w wieku lat dwudziestu. To za mało.
Wiesz, co wspólnego mają osoby chore na raka, choroby serca, nadciśnienie, otyłość, cukrzycę i chorobę Alzheimera? Niski poziom DHEA we krwi. A jednak pomimo to DHEA jest mniej znaczący niż hormon, o którym Ci zaraz powiem.
Nie jest to też testosteron, tymozyna, pregnenolon ani inne przydatne hormony. One wszystkie są daleko w tyle – przy nim grają drugoplanową rolę.
Panie i Panowie, zwycięzcą jest...

HGH!

HGH to ludzki hormon wzrostu. Jeśli chodzi o siłę oddziaływania – żaden inny mu nie dorównuje.
W cytowanym wielokrotnie badaniu z 1990 r. dr Daniel Rudman podał HGH 21 mężczyznom w wieku od 61 do 81 lat. Przeciętny uczestnik badania zyskał 8,8% masy mięśniowej (bez żadnych dodatkowych ćwiczeń) i stracił 14,4% tłuszczu.
Co więcej, powróciło ich zainteresowanie seksem (i mieli lepsze osiągnięcia w tym zakresie), ich skóra zrobiła się grubsza, i odnotowali jeszcze kilka pozytywnych zmian w swoim samopoczuciu, tak jakby ubyło im dziesięć – dwadzieścia lat. Jeden z badanych powiedział:
Budzę się rano, staję przed lustrem i znów widzę 35-latka!
Niestety, kuracja hormonem HGH kosztuje rocznie od 10 do 30 tysięcy dolarów.

Na zawsze pięćdziesięcioletni...

Tak, dzięki HGH pełne aktywności życie do 120 lat jest na wyciągnięcie ręki. Wkrótce ludzie będą dożywać 150 lat albo i więcej.
Ale w jaki sposób? Wszak koszty takiej terapii przekraczają przeciętne możliwości budżetowe!
Niekoniecznie. Twoja przysadka mózgowa wciąż produkuje mnóstwo HGH i będzie tak robić do końca Twoich dni. Problem leży w tym, że z wiekiem do krwi uwalniana jest coraz mniejsza ilość tego hormonu.
Na szczęście istnieją naturalne środki, które powodują większe wydzielanie HGH do krwi. Niektóre z nich działają nawet skuteczniej niż zastrzyki z HGH. A najbardziej niezwykłe jest to, że nie zawierają ani jednej jego molekuły!

Ale hormony to jeszcze nie wszystko

Badania na temat współczesnego żywienia pokazały, że wiele pokarmów przyczynia się do starzenia organizmu, wywołując różne reakcje szkodliwe dla komórek i organów (w szczególności tętnic i mózgu), takie jak:
 • utlenianie, które powoduje śmierć komórek i uszkadza DNA (będąc źródłem nowotworów). Jest ono spowodowane spożyciem pokarmów, których trudno unikać;
 • glikacja: proteiny i cukry (fruktoza i glukoza) łączą się, by stworzyć ciężkie związki, które niszczą Twój organizm. To trochę tak jakby zbyt długo gotować jajko – skutków nie da się cofnąć. Szkody są nieodwracalne. Glikacja występuje także wtedy, gdy spożywasz mięsa pieczone na grillu;
 • stan zapalny: kiedy jest chroniczny, zabija komórki mózgowe, spowalnia krążenie i może powodować powstawanie blaszek miażdżycowych w naczyniach krwionośnych (przez co wywołuje ryzyko zawału i udaru).
Wszystkie te reakcje są przyspieszane nieodpowiednim odżywianiem.
Dobra wiadomość jest taka, że właściwe odżywianie ma z kolei działanie pozytywne: chroni Twoje komórki, wzmacnia ich błony, czyni je młodymi i elastycznymi, wygładza Twoją skórę. Odpowiednia dieta może przyczynić się do reaktywacji niszczonych przez lata funkcji Twojego organizmu.
Oczywiście wszelkie szczegółowe informacje na ten i wiele innych tematów znajdziesz w raportach Dossier Naturalnych Terapii. Jeśli zdecydujesz się na ich prenumeratę do 12 września br., otrzymasz oprócz 12 comiesięcznych raportów, jeszcze 4 dodatkowe – w prezencie. Kliknij tutaj, aby zobaczyć, jakie.

KŁAMSTWO NR 4

„Tylko leki mogą utrzymać Pana ciśnienie krwi na właściwym poziomie“

"Ma Pan ciśnienie 135/95, co oznacza, że przekroczył Pan niebezpieczną granicę. Musi Pan brać lekarstwa, aby to ciśnienie obniżyć".
Jeśli masz nawet minimalnie wyższe ciśnienie niż to, które uważa się za prawidłowe, lekarze spróbują zmusić Cię do przyjmowania leków do końca życia. Są przekonani o tym, że nadciśnienia nie można wyleczyć, a jedynie trzymać w ryzach za pomocą leków.
I na tym polega problem. To nie ma nic wspólnego z prawdą.
W większości przypadków nadciśnienie nie pojawia się na skutek jakiejś choroby i może być całkowicie wyleczone dzięki zmianie trybu życia. Co więcej, wzrost ciśnienia wraz z wiekiem wcale nie jest nieunikniony, jak to się często uważa. Może być on nieznaczny lub wręcz żaden, jeśli tylko zastosuje się podstawowe zasady zdrowego życia.
W Dossier Naturalnych Terapii w raporcie poświęconym nadciśnieniu omawiam szczegółowo wyniki badania prowadzonego wśród australijskich Aborygenów mieszkających w miastach. Po zmianie ich trybu życia (w tym: sposobu odżywiania się i spędzania czasu) na tradycyjny w ciągu 7 tygodni udało się im nie tylko zrzucić wagę (średnio ponad 3,5 kg na osobę), ale również obniżyć poziom cukru we krwi oraz... ciśnienie. Skuteczniej niż stosując jakiekolwiek leki.
Podaję również kilka innych czynników, które pomogą Ci obniżyć ciśnienie krwi w sposób naturalny, wśród nich są m.in. tak zaskakujące jak:
 • dieta o niskim indeksie glikemicznym,
 • opalanie się (po kilkanaście minut w godzinach południowych) lub suplementacja witaminy D3 zimą oraz
 • wyeliminowanie z diety napojów gazowanych.
W raporcie poświęconym problemom z nadciśnieniem poprowadzę Cię – krok po kroku –  przez zmiany w Twoim trybie życia i sposobie żywienia, które pozwolą Ci w naturalny sposób obniżyć Twoje ciśnienie krwi. Możesz go otrzymać, jeśli dołączysz do grona Prenumeratorów Dossier Naturalnych Terapii.

KŁAMSTWO NR 5

„Nie można nic poradzić na chorobę Alzheimera”

"Niestety, mam złe wieści – tomografia komputerowa wskazuje na wczesne stadium choroby Alzheimera. Możemy troszkę spowolnić postęp choroby, ale nie ma na nią skutecznego lekarstwa. Musi Pani pomyśleć o zapewnieniu sobie jakiejś opieki".
Jeśli Ty lub ktokolwiek Ci bliski zaczyna wykazywać choćby najmniejsze symptomy choroby Alzheimera, kieruj się prosto do lekarza specjalizującego się w medycynie naturalnej. Nawet nie próbuj tracić czasu na „konwencjonalnych“ lekarzy.
Choroba Alzheimera dotyka coraz więcej osób – w Polsce cierpi na nią obecnie aż 14% osób po sześćdziesiątym piątym roku życia i aż 40% osób po osiemdziesiątce. To co najmniej 250 000 chorych, z których około 150 000 nie ma jeszcze postawionej diagnozy.
Nie warto więc tracić cennego czasu na konsultacje z osobami, które twierdzą, że nie da się nic zrobić. Bo to nieprawda!
Odpowiednia dieta i właściwy tryb życia mogą spowolnić postęp choroby. Nieodpowiednie – nawet go przyspieszyć. Jest to szczegółowo omówione w raporcie z cyklu Dossier Naturalnych Terapii poświęconym chorobie Alzheimera (teraz możesz go otrzymać w prezencie, jeśli do 12 września zdecydujesz się dołączyć do grona Prenumeratorów Dossier Naturalnych Terapii).
Ale ponieważ musisz działać najszybciej jak to możliwe, już teraz podaję Ci w skrócie najważniejsze zasady, do których warto się stosować:
 1. unikaj węglowodanów,
 2. jedz właściwe tłuszcze,
 3. jedz owoce i warzywa,
 4. jedz jajka,
 5. nie pij wody z kranu (może zawierać aluminium),
 6. pij czerwone wino (w rozsądnych ilościach),
 7. stosuj odpowiednie suplementy diety,
 8. ćwicz – tak ciało, jak i umysł.
Tylko przez najbliższe kilka dni, do 12 września, decydując się na prenumeratę raportów z cyklu Dossier Naturalnych Terapii, możesz otrzymać w powitalnym prezencie (razem z trzema innymi raportami) raport: „Nie czekaj, aż lekarz powie Ci, że masz Alzheimera. Te środki ostrożności są realnym rozwiązaniem przeciw chorobie”. Dlatego nie zwlekaj. Skorzystaj z tej niepowtarzalnej okazji.

KŁAMSTWO NR 6

„Twoją jedyną szansą jest chemio- i radioterapia“

"Niestety nowotwór zaatakował już węzły chłonne. Trzeba jak najszybciej rozpocząć chemioterapię i naświetlania".
Mam ogromną nadzieję, że tych słów nigdy nie usłyszysz. Wraz z całym zespołem Poczty Zdrowia pracujemy w dzień i w nocy, aby dać Ci wszelką istniejącą broń, która może uchronić Cię przed rakiem. Ale nawet, gdybyś dowiedział się, że masz nowotwór, wciąż możesz wyzdrowieć.
Co ważne, nie zawsze jedyną szansą jest to, co lekarze zalecają dziś standardowo: chemioterapia i naświetlania. Słyszę od Czytelników z całego świata wiele historii, które tego dowodzą. Metod pozbycia się nowotworu może być naprawdę wiele.
Problem polega na tym, że ogromna większość lekarzy ich nie zna. Uparcie trzymają się dawnych metod leczenia raka, o których uczyli się na studiach, a z których wiele – jak dowodzą obecne badania – jest NIESKUTECZNYCH.
Niestety tylko niewielka część środowiska medycznego zna najnowsze wyniki badań w tej dziedzinie, a jeszcze mniejsza interesuje się osiągnięciami medycyny naturalnej. Oto przykład:

Pomaga zwalczyć 16 różnych rodzajów raka,
a „eksperci” wciąż twierdzą, że Ci szkodzi

To niesłychane, że lekarzom oraz marketingowcom udało się z niego zrobić kozła ofiarnego, choć chroni ono organizm niemal przed każdym rodzajem chorób: od nowotworów przez cukrzycę po choroby układu krążenia, demencję i infekcje. Dlatego przestrzegam, nie daj sobie wyprać mózgu ich kampanią strachu przed… słońcem.
Badania naukowe wykazały, że witamina D, którą w sposób naturalny wytwarza Twój organizm podczas kąpieli słonecznych, redukuje zagrożenie nowotworem, pod warunkiem utrzymywania się jej stężenia w osoczu na poziomie minimum od 40 do 50 ng/ml.
Jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ podnoszenie poziomu witaminy D w organizmie jest wyjątkowo łatwe i przyjemne. Wystarczy regularnie zażywać kąpieli słonecznych i jeść tłuste ryby (na przykład łososia, sardynki, makrele...) przyrządzane w niskiej temperaturze, a także niektóre drożdże.
I choć witamina D jest nam niezbędna, to od kilku dekad lekarze i kosmetolodzy zalecają okrywanie się przed słońcem, smarowanie skóry kremami z wysokim filtrem itp. Podtrzymują te zalecenia, mimo że w badaniu, którego wyniki opublikowano w Journal of the National Cancer Institute w 2002 r., nie znaleziono (na podstawie obserwacji 603 uczestników chorych na raka skóry) żadnego powiązania pomiędzy oparzeniem słonecznym, opalaniem, ekspozycją na promienie słoneczne a występowaniem różnych form raka skóry.
Wielu naukowców, w tym dr William Grant, opublikowało w prestiżowych czasopismach medycznych artykuły potwierdzające, że racjonalne korzystanie ze słońca w Stanach Zjednoczonych mogłoby obniżyć liczbę zachorowań na raka (o 185 000 rocznie) i pozwolić na uniknięcie 30 000 zgonów spowodowanych rakiem piersi, jajników, prostaty, macicy, przełyku, odbytu, żołądka i pęcherza moczowego. Dla porównania: co roku w Stanach Zjednoczonych na raka skóry umiera 7500 osób.
Oznacza to, że korzyści wynikające z przebywania na słońcu, a w szczególności zmniejszenie ryzyka zachorowania na inne rodzaje nowotworów, znacznie przewyższają potencjalne ryzyko powstania nowotworów skóry, a przede wszystkim czerniaka (ten efekt uboczny ekspozycji na słońce jest zresztą nadal przedmiotem dyskusji).
Jeżeli nie będziemy korzystać ze słońca lub będziemy smarować się kremami z najwyższym filtrem, narazimy się na niedobór witaminy D, który może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka.

Również w tym przypadku
zapobieganie prowadzi do katastrofy

Choć badania naukowe wskazują, że jest to szkodliwe, wciąż na ogromną skalę prowadzi się badania przesiewowe na obecność antygenu PSA. Co roku setki tysięcy mężczyzn przechodzą niepotrzebne katusze. Wielu z nich musi poddać się biopsji prostaty lub bolesnemu i zupełnie niepotrzebnemu zabiegowi usunięcia tego gruczołu.
Powinieneś wiedzieć, że mimo iż większość lekarzy i urologów uważa, że stężenie antygenu PSA ponad 4 ng/ml oznacza pojawienie się problemu, to jednak 80% mężczyzn, u których stężenie antygenu PSA wynosi pomiędzy 4 a 10 ng/ml, choruje na łagodny przerost gruczołu krokowego, który nie ma nic wspólnego z rakiem, a także, że wynik taki może być spowodowany innymi przyczynami, na przykład stanem zapalnym lub przyjmowaniem leków (takich jak ibuprofen).
Badania pozwalające określić stężenie antygenu PSA we krwi służą co prawda wykryciu raka, ale nie potrafią jednoznacznie określić, czy jest to łagodny i powoli rozwijający się nowotwór, który nie przysparza problemów, czy też jest to bardziej agresywny rodzaj raka.
Tymczasem wzrost liczby komórek nowotworowych w prostacie odbywa się w większości przypadków niezmiernie powoli. I to tak powoli, że pomimo pojawienia się guza, 80% mężczyzn, u których wystąpi „nowotwór prostaty” nie zdąży nawet tego zauważyć, bo… umrą oni z całkiem innych przyczyn!
Co więcej, badanie stężenia antygenu PSA jest jak rzut monetą: pozwala ono na zdiagnozowanie jedynie 3,8% rzeczywistych przypadków raka; oznacza to, że 96,2% nowotworów pozostaje niezdiagnozowane!
Autorytety medyczne, w tym nawet dr Richard Ablin – ten sam, który odkrył antygen PSA w 1970 roku – apelują, aby nie prowadzić już badań przesiewowych w kierunku raka prostaty za pomocą badania stężenia antygenu PSA w osoczu. Jednak wielu lekarzy wciąż zaleca je swoim pacjentom.
W raportach Dossier Naturalnych Terapii piszemy wiele o tym, jak skarby natury mogą Ci pomóc w walce z rakiem. Oto tylko niektóre przykłady:
 • Kurkuma przyczynia się do samozniszczenia komórek nowotworowych oraz zakłóca ich rozmnażanie się. Ale niezbędne jest zmieszanie kurkumy z tłuszczem (na przykład z oliwą z oliwek) i pieprzem, aby Twój organizm mógł przyswoić tę substancję.

  Nie możesz tego wiedzieć, jeśli nikt Ci o tym nie powie – i właśnie dlatego publikuję takie informacje w Dossier Naturalnych Terapii.
 • Zielona herbata zawiera duże ilości galusanu epigallokatechiny (EGCG) z rodziny polifenoli. Podczas badań laboratoryjnych badacze zaobserwowali, że substancja ta jest w stanie powstrzymać rozwój nowotworu. Z pewnością istnieje różnica między tym, co dzieje się w laboratorium, a wnętrzem ciała ludzkiego, ale wiele badań dowiodło, że smakosze zielonej herbaty rzadziej chorują na raka.

  Powinieneś jednak wiedzieć, że ta najbardziej rozpowszechniona – chińska zielona herbata – zawiera niewiele EGCG. O ile tylko masz takie możliwości, lepiej pij japońską – bogatszą w EGCG.
 • Awokado i rak: awokado jest od dawna znane ze swoich właściwości antycholesterolowych i zdolności do utrzymania w zdrowiu układu krążenia. Nowością zaś są najnowsze wyniki badań dr. Stevena M. D’Ambrosio i jego współpracowników z Ohio State University w Stanach Zjednoczonych. Wskazują one na to, że składniki fitochemiczne wyciągu z awokado Haas (odmiana o czerwonawej i ciemnej skórce) potrafią zniszczyć komórki rakowe, a stosowane doustnie – uniemożliwiają przekształcanie się komórek w stanach przedrakowych w nowotworowe.
To tylko kilka przykładów. Ale co miesiąc możesz otrzymać nowy raport pełen podobnych informacji – jeśli tylko zaprenumerujesz Dossier Naturalnych Terapii. Jeśli zdążysz zrobić to do 12 września, otrzymasz dodatkowo w prezencie 4 raporty.

KŁAMSTWO NR 7

„Każdy cierpi na reumatyzm"

"To zdarza się każdemu, ja też mam pewne dolegliwości reumatyczne. Nie ma na to lekarstwa, ale zawsze można brać leki przeciwbólowe".
Choroby stawów to powszechne dolegliwości, z powodu których co roku miliony ludzi udają się do lekarza (w Polsce cierpią na nie przynajmniej 2 miliony osób). Dla przemysłu farmaceutycznego zaś – to kura znosząca złote jaja, wykorzystywana do granic przyzwoitości, co doprowadziło m.in. do wybuchu skandalu z lekiem Vioxx.
A ponieważ są to choroby bardzo uciążliwe, to cierpiące na nią osoby przez długie lata sięgają garściami po leki przeciwzapalne, sterydy i syntetyczne analgetyki (leki przeciwbólowe).
Leki początkowo przynoszą ulgę. Cud – nagle znów możesz otwierać słoiki, łupać orzechy, uprawiać ogródek! Przez kilka miesięcy – ba, może nawet lat – na nowo odkrywasz drobne życiowe przyjemności.
Po pewnym czasie ataki choroby stają się jednak silniejsze i coraz dłuższe.
W dobrej wierze łykasz pigułkę za pigułką – przez siedem, dziesięć, piętnaście dni… aż zauważasz, że nie tylko leki są już mniej skuteczne, ale dodatkowo całkiem rozregulował się Twój układ trawienny. Biegunki, zaparcia, bóle brzucha, wreszcie krwawienia – zaczynasz się niepokoić. Pojawia się pytanie: czy kontynuować leczenie, czy bóle stawów nie były jednak mniejszym złem…
Dzisiejsze lekarstwa, również te najnowocześniejsze, jedynie uśmierzają ból. Zupełnie nie oddziałują na chrząstkę, która ulega postępującej degeneracji.
To dlatego są przydatne jedynie na krótką metę. W dłuższym okresie ich skuteczność maleje i wreszcie całkowicie zanika, wraz z zanikiem tkanki chrzęstnej. Wówczas działanie leków ogranicza się  tylko do wywoływania skutków ubocznych, a te potrafią być niebezpieczne!
Jest jednak i dobra wiadomość: ostatnie badania naukowe wykazały, że medycyna naturalna oferuje niezwykłe sposoby na chorobę zwyrodnieniową stawów. Wiemy już dziś, że składniki naturalne mogą nie tylko uśmierzyć ból, ale także odbudować zniszczoną chrząstkę. W wielu badaniach okazało się, że pacjenci dotknięci artrozą cofnęli swój zegar biologiczny o całe lata.
Odzyskali oni dawną sprawność bez niepożądanych skutków ubocznych. Niektórzy zdołali uniknąć lub przynajmniej opóźnić wstawienie protezy kolana.
W raporcie poświęconym artrozie – który chciałbym Ci przesłać (wraz z 3 innymi raportami) w prezencie, jeśli do 12 września skorzystasz z mojej dzisiejszej propozycji dołączenia do grona Prenumeratorów Dossier Naturalnych Terapii – przedstawiam gotowy program postępowania, który nie tylko wzmacnia stawy i zapobiega stanom zapalnym, ale również je leczy.

Nieświadomość to nie błogosławieństwo.
To śmierć

Jak pokazałem Ci przed chwilą, lekarze powtarzają wiele kłamstw – potencjalnie śmiertelnie groźnych kłamstw – nawet o tym nie wiedząc.
Ale to nie ich wina. Po prostu na uczelniach medycznych nikt nie uczył ich o wspaniałych, bezpiecznych, naturalnych lekach, które są wokół nas. Nie piszą też o nich czasopisma medyczne. To wstyd, ale współczesna medycyna jest tak zdominowana przez tabletki i skalpele, że te leki naturalne, które przecież nie mogą zostać opatentowane przez koncerny farmaceutyczne (czyli są tanie i trudno je poddać odgórnym regulacjom) są zamiatane pod dywan przez kolejne przyjazne przemysłowi farmaceutycznemu rządy.
Jednak pomimo, że większość lekarzy nie ignoruje tych naturalnych leków celowo, ich brak wiedzy nadal może zabić – Ciebie albo kogoś Ci bliskiego. Właśnie dlatego, jeśli chcesz być zdrowy, pełen energii i żyć długo w dobie epidemii chorób cywilizacyjnych, sam musisz zdobyć tę wiedzę, której Twój lekarz nie posiada.

Czemu miałbyś umrzeć
na tzw. „śmiertelną” chorobę?

Niemal każdy, kogo znasz, umrze z powodu choroby, której można zapobiec lub ją wyleczyć. Nie dołączaj do tego grona!
Obecne wyniki badań są jednoznaczne: wielu chorobom można zapobiec, można je też czasem wyleczyć, po prostu zmieniając swój sposób odżywiania oraz wyrównując niedobory substancji odżywczych w organizmie. Z gwarancją, że nie wystąpią żadne niepożądane efekty uboczne.
To przeciwieństwo leków syntetycznych, które choć, bywają skuteczne, to niestety, często wywołują niezwykle szkodliwe skutki uboczne w innych organach.
Na przykład:
 • Aspiryna jest skutecznym środkiem przeciwbólowym, ale jednocześnie… uszkadza błonę śluzową żołądka. Może spowodować poważne krwawienia i wrzody w Twoim układzie trawiennym.
 • Kortyzon redukuje stany zapalne, ale pobudza też infekcje. Na dłuższą metę powoduje osteoporozę, cukrzycę, rozregulowanie hormonalne, opuchliznę na twarzy i problemy skórne.
 • Antybiotyki zabiją niektóre bakterie, ale… uszkadzają florę jelitową. Osłabiają też system immunologiczny i mogą być toksyczne dla wątroby i nerek. Przyczyniają się do rozwoju drożdży, które mogą zainfekować jamę ustną (pleśniawki), oraz powodują grzybicę narządów płciowych.
Natomiast medycyna naturalna przynosi korzyści całemu organizmowi, wpływając zbawiennie na jego stan. Ogólnie rzecz biorąc, produkt naturalny, który daje miejscowe korzyści, tak naprawdę wpływa pozytywnie na Twoje zdrowie w różnych innych obszarach.
Kiedy, przykładowo, przyjmujesz witaminę D, aby wzmocnić kości, naukowcy dowodzą, że redukujesz jednocześnie zagrożenie chorobą nowotworową. Kwasy omega-3, które zmniejszają ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, poprawiają również samopoczucie psychiczne (efekt antydepresyjny) i redukują degenerację mięśni.
Ale uwaga: substancje te, choć są naturalne, nie mogą być nigdy stosowane nieostrożnie. W każdym przypadku, a zwłaszcza kiedy przyjmujesz konwencjonalne leki syntetyczne, musisz zapytać o zdanie swojego lekarza, zanim podejmiesz jakiekolwiek nowe leczenie.
Jest to ważne, ponieważ mimo wszystko większość produktów naturalnych zawiera substancje aktywne. Nie mają one niepożądanych skutków ubocznych, ale ryzyko interakcji i przedawkowania zawsze istnieje.
Dlatego też Dossier Naturalnych Terapii pokieruje Cię, w jakich przypadkach i w jakich dawkach przyjmować witaminy, minerały, pierwiastki śladowe i aminokwasy. Na przykład w przypadku:
 • kataru – spróbuj zażywać witaminę E i cynk;
 • bólów głowy i migreny – odczuwalnie mogą Ci pomóc magnez i witamina B2;
 • nadciśnienia – zwiększ dawkę potasu i zmniejsz dawkę soli;
 • wypadania włosów – pomogą witamina D, glutamina i cystyna;
 • pogarszania się sprawności umysłowej, a także występowania zaburzeń poznawczych związanych z wiekiem – sięgnij po dwie substancje naturalne: acetyl-L-karnitynę i cholinę.
Jeśli zażywasz leki obniżające stężenie cholesterolu (statyny), zaprzyjaźnij się z koenzymem Q10, aby podnieść swoją energię komórkową, wzmocnić mięśnie (w szczególności serce) i zapobiec utracie pamięci (co jest częstym skutkiem ubocznym przyjmowania statyn).

Leki naturalne również są przedmiotem
badań naukowych

Wiedza w tej dziedzinie intensywnie się rozwija. Istnieją czasopisma medyczne na temat medycyny naturalnej, które mają ten sam wymagający i rygorystycznie przestrzegany poziom co czasopisma o medycynie konwencjonalnej. Wszystko po to, by przekazywać informacje osobom, które ich potrzebują.
Dlatego też stworzyliśmy Dossier Naturalnych Terapii.
Dossier Naturalnych Terapii to cykl raportów na temat nowych odkryć z zakresu medycyny naturalnej potwierdzonych przez badania naukowe. Są one zaprezentowane w prosty i przystępny sposób, również dla tych osób, które nie mają wykształcenia medycznego ani stopni naukowych.
W każdym miesiącu jedna choroba jest omówiona w sposób systematyczny: otrzymasz pełne informacje na temat zapobiegania i leczenia jej metodami naturalnymi i wyjaśnienia, jak te metody możesz od razu zastosować.
I nie mam tutaj na myśli tylko katarów, lekkich oparzeń i drobnych urazów: otóż mówię również o poważnych chorobach takich jak artroza, cukrzyca, stwardnienie rozsiane, choroby sercowo-naczyniowe, a nawet nowotwory.
Thierry Souccar, który merytorycznie nadzoruje Dossier Naturalnych Terapii, jest jednym z najbardziej znanych we Francji ekspertów w dziedzinie żywienia i biologii starzenia się.
W latach dziewięćdziesiątych stworzył kierunek o nazwie: „biochemia żywieniowa” na Uniwersytecie Kalifornijskim, napisał 15 książek, z których wiele stało się bestsellerami oraz wyszkolił setki lekarzy na temat nowych możliwości, które przynosi medycyna naturalna.
W Dossier Naturalnych Terapii wskazuje, w jaki sposób pomóc samemu sobie w powrocie do zdrowia, dzięki zdrowym pokarmom oraz odpowiednim suplementom diety. Nauka ta nosi nazwę nutriterapii i jest jedną z najbardziej obiecujących gałęzi medycyny naturalnej. Rozwinęła się ona w ostatnich latach do tego stopnia, że badacze trendów uznają ją za gałąź medycyny, która zrewolucjonizuje trzecie tysiąclecie.
Czytając Dossier Naturalnych Terapii, otrzymasz – w zwięzłej formie – rzetelne informacje na temat nowych odkryć dotyczących różnorakich chorób:
 • sercowo-naczyniowych,
 • nowotworów,
 • problemów z prostatą,
 • choroby Parkinsona,
 • Alzheimera,
 • dolegliwości związanych z menopauzą,
 • bólów głowy,
 • szumów w uszach,
 • bezsenności,
 • problemów gastrycznych i skórnych.
Interesują nas wszystkie tematy związane ze zdrowiem.

Niezależna publikacja
Dossier Naturalnych Terapii jest całkowicie rewolucyjna w stosunku
do „poprawnego“ leczenia akademickiego

W każdym raporcie mamy odwagę:
 • opisywać w prostych słowach różne choroby, ich przyczyny i objawy: na naszych łamach naukowy bełkot nie ma racji bytu;
 • wskazywać najskuteczniejsze naturalne leki, podając wszystkie niezbędne informacje (dawkowanie, sposób użycia lub przygotowania, nazwę producenta itp.), aby umożliwić naszym czytelnikom ustalenie z lekarzem ich przyjmowania;
 • dopuszczać do głosu lekarzy i terapeutów, którzy ośmielają się nie podzielać ortodoksyjnego podejścia, jakie się im powszechnie narzuca;
 • ujawniać cyniczne kłamstwa rozpowszechniane przez medyczno-farmaceutyczne lobby oraz stosowane przez nie zabiegi, które mają doprowadzić do sprzedaży coraz większej liczby leków po coraz wyższej cenie;
 • sygnalizować naszym Czytelnikom szkodliwość bardzo wielu powszechnie stosowanych produktów (dezodorantów, produktów kosmetycznych, gotowych dań, produktów mlecznych, cukru i słodzików syntetycznych, telefonów komórkowych itd.).
Musisz wiedzieć, że Dossier Naturalnych Terapii odmawia zamieszczania jakichkolwiek reklam komercyjnych dotyczących leczenia lub terapii.
Wszystkie środki, jakimi dysponujemy, pochodzą wyłącznie od naszych Prenumeratorów! Ani miejsce na naszych łamach, ani nasza bezstronność nie są na sprzedaż.
To wierność naszych Prenumeratorów jest gwarantem naszej niezależności finansowej. Dlatego nic nas nie powstrzymuje przed mówieniem całej prawdy – nawet jeśli okazuje się ona szokująca czy oburzająca.
Mówimy otwarcie o badaniach, być może trochę zbyt zaawansowanych jak na nasze czasy, które są obecnie prowadzone. I wiemy, że u niektórych wywoła to szok lub co najmniej zakłopotanie. Jednak to jedyny sposób, aby przeciwdziałać wszechobecnej dezinformacji medycznej.
Dossier Naturalnych Terapii powstało z myślą o tych, którzy – podobnie jak ja – uważają, że rozwiązania, zalecane przez oficjalny nurt medycyny nieuchronnie prowadzą zdrowie publiczne w ślepy zaułek.
Dossier Naturalnych Terapii oddaje na użytek Czytelników doświadczenie wielu ludzi zawodowo zajmujących się lecznictwem. Lekarze, terapeuci, biolodzy, naukowcy są przekonani, że medycyna naturalna może stanowić skuteczną alternatywę.

Dossier Naturalnych Terapii wskazuje
dziesiątki naturalnych metod,
które nie powodują skutków ubocznych,

a mogą rozwiązać wiele problemów zdrowotnych,
które dotykają każdego z nas.

Gwarantuję, że przy każdym omawianym temacie otrzymasz najświeższe dane i wyniki badań naukowych, potwierdzone przez lekarzy, którzy są najbardziej na bieżąco w dziedzinie nowych naturalnych metod leczenia. Dossier Naturalnych Terapii poszuka za Ciebie – w ponad 150 specjalistycznych publikacjach – najbardziej obiecujących wyników badań prowadzonych przez specjalistów ze 120 krajów.
Prenumerata choć jednej z tych publikacji kosztowałaby Cię setki złotych (nie licząc czasu straconego na rozszyfrowanie naukowego języka artykułów). Ale dzięki Dossier Naturalnych Terapii otrzymasz wiedzę o skutecznych środkach medycyny naturalnej zawartą w nich wszystkich.
Nasi eksperci wyszukują bowiem pojawiające się w literaturze medycznej „perełki“ i natychmiast Ci je przekazują – w sposób zwięzły i zrozumiały. Tak jest w przypadku wszystkich tematów omawianych w Dossier Naturalnych Terapii.
W ten sposób otrzymujesz informacje, na których samodzielne zdobycie musiałbyś poświęcić setki godzin.
A jeśli nie jesteś ekspertem w dziedzinie medycyny ani biochemii, to jest to dodatkowy powód, żeby zaprenumerować Dossier Naturalnych Terapii. Ten cykl raportów stworzono specjalnie dla osób, które w tych dziedzinach nie mają stopni naukowych.
Za każdym razem, kiedy czytasz o jakimś specyfiku, Dossier Naturalnych Terapii powie Ci, w jakiej formie go przyjmować, w jakiej dawce, jak często i przez jaki czas oraz jakich rezultatów możesz oczekiwać. W zrozumiały sposób, bez skomplikowanych słów.
Prenumerata Dossier Naturalnych Terapii jest również sposobem na finansowanie rozpowszechniania bezpłatnego newslettera Poczta Zdrowia, który otrzymujesz e-mailem.
Jeśli doceniasz naszą pracę, jeśli chciałbyś, żebyśmy ją kontynuowali i w dalszym ciągu pomagali Czytelnikom w sposób naturalny zachować i odzyskać zdrowie, zaprenumeruj już dzisiaj Dossier Naturalnych Terapii, a otrzymasz pełne, kompletne informacje na temat zapobiegania wielu najważniejszym chorobom i najskuteczniejszych sposobów ich leczenia.

Tylko teraz w powitalnym prezencie
otrzymasz pakiet 4 ważnych raportów

(ta wyjątkowa oferta ważna jest
tylko 4 dni, do 12 września):

PREZENT nr 1: „Jak zwalczyć cukrzycę odpowiednią dietą. Naukowa rewolucja w odżywianiu”

Jest to rewolucyjny raport na temat cukrzycy typu 2. Wskaże Ci szczególną dietę, pozwalającą kontrolować cukrzycę, a w niektórych przypadkach nawet całkowicie się jej pozbyć. Odkryjesz remedium przeciwcukrzycowe ukryte w Twojej własnej kuchni. Ten raport zostanie Ci przesłany w powitalnym prezencie, nie zapłacisz za niego ani złotówki.
PREZENT nr 2: „Cała prawda o cholesterolu

Jego niski poziom wcale nie oznacza mniejszego zagrożenia chorobami układu krążenia. Na szczęście istnieją naturalne środki, które pozwalają to ryzyko zmniejszyć. Nawet jeśli nie masz dziś tego typu problemów, lepiej postaraj się im przeciwdziałać. Ten raport  również prześlemy Ci bezpłatnie, abyś mógł lepiej ocenić, jak ważne informacje i rady będziesz dostawać co miesiąc w Dossier Naturalnych Terapii.
PREZENT nr 3: Kompleksowa strategia w walce z chorobą zwyrodnieniową stawów i kości”
W tym raporcie przeczytasz o składnikach naturalnych, które mogą nie tylko uśmierzyć ogromny ból towarzyszący  zwyrodnieniu kości i stawów, ale także wznowić produkcję zdrowej chrząstki. Dla wielu pacjentów oznacza to częściowe lub całkowite cofnięcie się skutków choroby i odzyskanie sprawności bez niepożądanych skutków ubocznych. Dla niektórych zaś – uniknięcie lub przynajmniej opóźnienie konieczności wstawienia protezy kolana!
PREZENT nr 4: „Nie czekaj, aż lekarz powie Ci, że masz Alzheimera”
To przerażające, ale dieta zalecana przez większość dietetyków zwiększa ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera! Sprzyja jej również jeden z pierwiastków zawarty w wodzie z kranu. Dlatego w raporcie Dossier Naturalnych Terapii chcemy pokazać Ci, co jeść i jakie suplementy diety przyjmować, a czego unikać, aby mieć szansę uchronić się przed tą poważną chorobą, a także jak się odżywiać, jeśli choroba jest już zdiagnozowana.

Następnie, regularnie co miesiąc
będziesz otrzymywać e-mailem

nowy raport Dossier Naturalnych Terapii

Koszt każdego pełnego raportu z cyklu Dossier Naturalnych Terapii wynosi w prenumeracie tylko 8,25 zł (pojedynczy raport kosztuje 14,90 zł).
Do tego tylko teraz (do 12 września br.) płacąc za roczną prenumeratę zaledwie 99 zł, możesz otrzymać w prezencie jeszcze 4 dodatkowe raporty (o łącznej wartości 59,60 zł, dla Ciebie za darmo).
Mogę Ci zaoferować tak niską cenę, gdyż wierzę, że wielu moich Czytelników zdecyduje się na prenumeratę i uda nam się pokryć koszty przygotowania tej publikacji.
Twoja prenumerata będzie co roku odnawiana automatycznie, bez konieczności zamawiania jej od nowa: dziś opłacisz jej koszt za pierwszy rok, po roku taką samą kwotę za kolejne 12 miesięcy – i tak w następnych latach.
Dzięki automatycznie odnawianej prenumeracie (którą oczywiście możesz w każdej chwili przerwać!) masz moją gwarancję, że ta cena nie wzrośnie i że nigdy nie zabraknie Ci żadnego numeru Dossier Naturalnych Terapii.
Zauważ, że roczna opłata za wiedzę i praktyczne wskazówki, które przekaże Ci Dossier Naturalnych Terapii, jest zbliżona do kwoty, którą musisz zapłacić za pojedynczą, często zaledwie 10-minutową, konsultację u większości lekarzy specjalistów.
Masz przy tym pełną gwarancję zwrotu pieniędzy: w każdej chwili, gdybyś chciał z jakichkolwiek przyczyn przerwać prenumeratę, możesz to zrobić, zgłaszając informację o tym e-mailem na dossier@pocztazdrowia.pl. Zwrócimy Ci pieniądze za wszystkie niewysłane jeszcze numery.
Ważne: zdaję sobie sprawę, że cena prenumeraty Dossier Naturalnych Terapii – w porównaniu do wartości porad, które znajdują się w tych raportach – jest bardzo atrakcyjna. Wiem też, że pakiet aż 4 ważnych raportów, które dodaję za darmo na powitanie, czyni ją jeszcze bardziej atrakcyjną.
Pragnę jednak uniknąć sytuacji, w której ktoś zamawiałby ten cykl raportów tylko z uwagi na takie doraźne korzyści.
Zależy mi bowiem, aby nawiązać z Czytelnikami długoterminową relację. Ważne jest, abyś regularnie czytał artykuły zamieszczane w Dossier Naturalnych Terapii, gdyż podstawą troski o zdrowie jest prewencja, polegająca również na zmianie stylu życia.
Jeśli jesteś na to gotowy, zapraszam. Aby teraz zaprenumerować Dossier Naturalnych Terapii i otrzymać w prezencie 4 dodatkowe raporty, kliknij w poniższy link:
Chcę otrzymywać raporty z cyklu Dossier Naturalnych Terapii
Oczywiście przed ostatecznym dokonaniem zapłaty będziesz mógł na stronie, na którą przejdziesz, sprawdzić wszelkie warunki tej prenumeraty, i dopiero wtedy podjąć ostateczną decyzję.
Życzę zdrowia,
Jean-Marc Dupuis
PS Nie bądź kolejną ofiarą jednego z tych 7 kłamstw dotyczących poważnych chorób, a  rozpowszechnianych przez lekarzy i przemysł farmaceutyczny. Raporty Dossier Naturalnych Terapii ostrzegą Cię przed nimi i wskażą najskuteczniejsze naturalne sposoby walki z wieloma chorobami.
PPS Kliknij tutaj, aby otrzymać w prezencie te 4 raporty specjalne Dossier Naturalnych Terapii:
nr 1: Jak zwalczyć cukrzycę odpowiednią dietą. Naukowa rewolucja w odżywianiu,
nr 2: Cała prawda o cholesterolu,
nr 3: Kompleksowa strategia w walce z chorobą zwyrodnieniową stawów i kości,
nr 4: Nie czekaj, aż lekarz powie Ci, że masz Alzheimera.
Ta wyjątkowa propozycja ważna jest tylko do czwartku 12 września br. do godziny 23:59. Nie wiem, czy kiedykolwiek będę mógł ją jeszcze powtórzyć, więc jeśli interesuje Cię medycyna naturalna, możesz mieć do siebie żal, jeśli ją przegapisz.

1 comment:

 1. I uwaga na lobby farmaceutyczne http://pamietnikwindykatora.pl/2015/04/19/korumpowanie-lekarzy-itp-przez-johnson-johnson-poland-sp-z-o-o-nieznajomosc-prawa-szkodzi/

  ReplyDelete